Aktuální články o medovině

 • 2022 - Spojili jsme síly s Dobrým ciderem

  ne 16.1.2022

  Velmi opožděně vám všem přeji mnoho úspěchů v novém roce a hlavně hodně pevného zdraví! Bylo několik komplikací a spousta práce a tak se stalo, že posílám newsletter až po 2 měsících.

 • Slovinské, polské, litevské medoviny - jak se v nich vyznat?

  čt 25.11.2021

  Nastalá situace s pandemií nám opět trochu zkomplikovala provoz a upustili jsme od původně plánovaných degustačních akcí. Abyste získali přehled o medovinách ze zahraničí, zejména vy, co s námi nejste tak dlouho, sepsal jsem pro vás tento přehledný souhrnný článek.

 • Srdce by mi nedovolilo prodávat medovinu s cukrem a aromaty

  pá 12.11.2021

  Víte, že přibližně 400 včel sbírá celý svůj kratičký život nektar a pyl z květů květin a stromů a přetváří ho na med, abychom z něj vyrobili pouhý 1 litr medoviny? Podobně neuvěřitelná dřina se neskrývá za žádným jiným alkoholickým nápojem. A právě proto bychom si medu a medoviny měli náležitě vážit.

 • Podzimní fotografická soutěž o 18letou medovinu

  so 23.10.2021

  Podzim je v plném proudu a příroda se nádherně zabarvuje, teploty padají dolů a přichází ten nejlepší čas potěšit se a zahřát jedinečnou medovinou. Pouze 50 z vás se může zúčastnit naší fotografické soutěže.

 • Vyhodnocení letní fotografické soutěže

  čt 23.9.2021

  U příležitosti mezinárodního dne medoviny jste měli možnost získat degustační skleničky Medovinárny a účastnit se fotografické soutěže. Přinášíme vám vyhodnocení.

 • Zářijové novinky: Amorosa, Zbicień, Augustowski Późny - bažinový a lesní med

  čt 9.9.2021

  Jelikož jste si na jaře oblíbili lehké hydromely Odín ze Španělska a jen se po nich zaplášilo, našel jsem pro vás podobně vynikající medoviny v Augustowske Miodosytni v Polsku, včetně několika neobyčejně vydařených klasických medovin. Máme i velmi delikátní novinku ze Slovenska, první vinnou medovinu od Včelco, nazvanou Amorosa.

 • Týdny malých výrobců medovin + výhodné kolekce

  pá 13.8.2021

  Poslední měsíce jsem byl neskutečně potěšen, jak velký zájem jste projevili o zahraniční medoviny ze Španělska nebo Litvy a tentokrát bych se chtěl opět více zaměřit na menší české výrobce medovin, které máme v nabídce a mnohdy v celém širokém sortimentu zapadnou.

 • Medovinárna slaví 5 let - děkujeme za přízeň!

  po 21.6.2021

  Ano, je to již 5 let, co jsme se rozhodli otevřít tento trochu experimentální podnik zaměřený na medovinu, první v Česku, pravděpodobně i v Evropě. Jsme moc rádi, že jste s námi a důvěřujete nám, že vám přinášíme tu nejlepší medovinu. Dovolil bych si zhodnotit ty uběhlé roky. Tentokrát to bude možná trochu obsáhlejší..

Archív novinek

Nové medoviny v nabídce

Všechny novinky