Aktuální články o medovině

 • 4. mýtus: Medovina musí mít zlatavou až tmavou barvu

  14. října 2023

  Přicházím s dalším již 4. mýtem týkající se tentokrát barvy medoviny. Mýtus, který stále přežívá a asi ještě dlouho přežívat bude. Měl ale skutečný základ. Donedávna totiž platila vcelku nesmyslná vyhláška. Jak to vše vzniklo? Jakou barvu má tedy mít nebo musí mít medovina?

 • 3. mýtus: Medovina je sladká, medovina je „tlamolep“

  24. září 2023

  Povědomí, že je medovina „tlamolep“ vychází právě z toho, že je český trh zahlcen medovinami, které jsou doslazené cukrem. Ale jak jsme si řekli již u 1. mýtu, takové nápoje bychom mezi opravdové medoviny vůbec řadit neměli.

 • 2. mýtus: Medovina pochází z Českých zemí

  17. srpna 2023

  Doufám, že vás první ze souboru článků o medovinových mýtech zaujal a těšíte se na další mýtus, který je hodně rozšířen. Spousta lidí u nás si myslí, že medovinu dali světu naši předkové. Bohužel ne, ale je u nás v současnosti snad nejvíce z celého světa rozšířena. Rozhodně se na našem území nevyráběla jako první. Kde tedy?

 • 10 mýtů o medovině - 1. mýtus: Medovina je lihovina

  15. února 2023

  Dobrý den, v nedávné době jste u nás v Medovinárně nakoupili medovinu. Je ale možné, že jste dosud neměli příležitost poznat do hloubky tento okouzlující nápoj z medu, o kterém koluje spousta mýtů a polopravd. Proto jsem se rozhodl publikovat blok článků nazvaný "10 mýtů o medovině", v kterých všechny mýty rozptýlíme a dozvíte se spoustu dalších zajímavostí. Snad vás tím nebudeme rušit, případně můžete příjem e-mailů kdykoliv zrušit odkazem na konci e-mailu.

Archív novinek

Nové medoviny v nabídce

Všechny novinky