Začněme předně novinkami, o kterých byste měli vědět všichni... :)

Ze Španělska k nám konečně dorazily slaďoučké medoviny exotických vůní značky TrebaRuna Hidromiel. Jedná se o téměř neznámou a novou značku medovin, které jsou vyráběny řemeslně v malém množství, studenou cestou bez jakékoliv chemie a klasicky tak, jak medovinu známe u nás ve Střední Evropě. Nečekejte tedy session mead ve stylu Hidromielu Odin, ale vyzrálé medoviny s obsahem alkoholu blížící se 15%. Některé jsou dozrávané v dubovém sudu, třeba zlatá Aurum, jiné zase jemně či více chilli. Nechybí ani ovocně bobulový Krvavý měsíc (Sanguis lunae). Celkem 7 druhů.

Doplnily jsme zásoby oblíbených medově-hutných litevských medovin Šušvės midus, které obsahují až neuvěřitelných 750g medu na 1 litr medoviny! Kromě kompletní nabídky roztomilých keramických lahviček jsme vám přivezli i novinku Divokou růži (Laukinė rožė), která hned letos získala ocenění na Mead Madness Cup.

Skoro bych zapomněl upozornit ještě na další novou značku Mazurskie Miody, kterou jsme přidali do nabídky již v dubnu. Medoviny jsou opravdu delikátní, vyráběné studenou cestou a za velmi příjemné ceny. K výběru máte 8 druhů od přírodních přes methegliny až po typické polské maliniaky. Nejsladší je švestkový Półtorak Piasecki.

Léto, drinky, degustace u nás na baru

Každé léto pro vás na baru kamenné prodejny připravujeme osvěžující nápoje. Již tento týden si můžete přijít vychutnat medovinové mojito a od června i oblíbenou medovinou ledovou tříšť z druhových medů. V samostatném článku se dočtete, jak si namíchat vlastní medovinové mojito.

Celý tento týden od úterý do pátku mícháme 1+1 zdarma medovinové mojito XL pro členy Klubu přátel Medovinárny, do kterého se můžete zdarma registrovat na místě nebo předem na webu.

Jelikož často čekáte na 13. hodinu, než otevřeme kamennou prodejnu a tak jsme se rozhodli, že zase o něco přiblížíme otevírací dobu předcovidovému období a otevřeno budeme mít již od 12:00.

Připomenu ještě nejbližší klubovou degustaci ve čtvrtek 2. června, kam je možné se přihlásit a kde ochutnáte ty nejaktuálnější výše uvedené novinky. V čtvrtek 30. června také oslavíme 6 let Medovinárny.

Do stálé nabídky baru přidáváme od tohoto týdne Novinkový degustační set, do kterého budeme postupně zařazovat všechny novinky v nabídce. Pokud vám tedy nevyjde zrovna čas přijít na klubovou degustaci, můžete aspoň část nových medovin ochutnat na baru mimo tyto večery. Jistě víte, že aktuální nabídku baru si můžete prohlédnout v Denní nabídce na webu.

Kdo mi první napíše, kolik medovin jsme v rámci Medovinárny a dříve Muzea medoviny již společně od roku 2013 ochutnali, získá novinkový degustační set zdarma pro 2 osoby. Odpověď najdete na e-shopu s využitím tohoto newsletteru. Nápověda: číslo je vyšší jak 500. Ano, fakt.. ! Aspoň uvidím, kolik z vás stále aktivně čte newslettery...;-)

Přijde vám horko na medovinu? Kostka ledu nebo trocha ledové tříště z ní udělá dokonale opojné osvěžení! Anebo si u nás dejte stáčený Aspall či jiné dobré cidery, které pro vás na každý den chladíme...

Mějte se báječně, Jiří Pouček
Medovinárna® + Dobrý cider

Obrázky k článku