Na našich akcích se nyní v letním období můžete setkat s medovinovým barem. Namícháme vám tradiční i naše zcela originální drinky s medovinou.

Naše drinky

Mezi naše neoblíbejejší letní drinky patří:

  • Medovinové mojito
  • Medovinová ledová tříšť - z jednodruhových medovin

Další originální drinky

Temný rytíř

Z více než 200 druhů medovin vám můžeme namíchat naše originální nápoje. V některých je použito i více druhů medovin, jiné jsou kombinované s ginem či vodkou.

  • Temný / tajemný rytíř
  • Grepovina
  • British acacia
  • Rychlá potštejnská včela

Více se můžete dočíst v článku Lukáše Plevy, s kterým jsme některé míchané nápoje oficiálně představili v červnu v Impact Hubu v Praze.

Je náročné si doma namíchat vlastní drink s medovinou?

Pokud znáte přesnou recepturu, tak samozřejmě ne:) Jinak hodně záleží, jaký druh medoviny použijete; jestli použijete suchou, sladkou, bylinkovou či hořkou medovinu anebo nakombinuje více druhů medovin v určitém poměru. Jedna může dodávat sladkost, jiná hořkost apod. Dále pečlivě zvažte kombinaci s dalšími ingrediencemi, jako ovoce, limetky, máta, ale i nápoje (různé druhy džusů či sirupů - grenadina apod.). Drink můžete nakombinovat i s jiným alkoholickým nápojem, jako gin nebo vodka, ale potlačí to často výraznou chuť medoviny.

Receptury

Temný (tajemný) rytíř - medovinové mojito

Příprava je podobná klasickému mojitu, přičemž namísto rumu a třtinového cukru použijeme hořkosladkou medovinu nebo kombinaci více druhů. Na 4 dc nápoje použijte:

Tak ať chutná!