Nejspíš jste zaznamenali, že máme nyní zavřenou prodejnu, ale je velmi komplikované s omezenou personální kapacitou řešit i samotný e-shop

Bohužel kolegyně Šárka měla na konci listopadu úraz a kvůli zdravotním obtížím se již nemůže vrátit na prodejnu. Uměla vám vždy skvěle poradit s výběrem ciderů i medoviny, ale nyní by pro ni byla velká část práce fyzicky nezvládnutelná. V prosinci jsem zajišťoval chod prodejny skoro sám. Jak mohla, vypomáhala Bára a Maruška každé dopoledne balila e-shop objednávky. Jsou to skvělé spolehlivé holky! Vybavovali jsme před Vánocemi 4x víc objednávek, než běžně během roku a bylo to pro všechny opět vyčerpávající.

Extrémní předvánoční pracovní nasazení jsem bohužel neunesl a nyní téměř v půlce ledna se stále nemohu dostat zpět do formy. Musel jsem zrušit i všechny naplánované degustace. Bylo mi z toho moc smutno. Také jelikož Medovinárna není jediný projekt, kterému se věnuji, nemohu být jediný, na kom prodejní doba závisí. Kromě prodeje na prodejně se musí řešit administrativa, velkoobchod, objednávky zboží, často i závozy, občas napsat nějaký newsletter, zpropagovat nové produkty, připravovat degustace a to samotné už tak zabere min. 2-3 dny v týdnu. Prodejně jsem posledních 8 let obětoval spoustu času navíc na úkor svého osobního života a dál už v tomto nasazení nemohu pokračovat. Snad se to dá pochopit...

Nechceme kamennou prodejnu zavřít a tak stále věříme, že najdeme 2 další lidi, nadšence do medoviny a cideru, kteří by to s námi chtěli táhnout a udržet tento unikátní koncept. V hledání nových členů týmu jsme ale poslední roky pohořeli a tak sám nevím, zda se to tentokrát vydaří. Navíc v takovém časovém presu. Pokud ne, tak právě odtikávají poslední měsíce Medovinárny. 

Věřím ale, že nám třeba dokážete pomoct Vy, zákazníci! Že třeba znáte nebo potkáte někoho schopného, kdo by se do našeho jedinečného konceptu hodil. 

Hledáme 2 medovinové / cider nadšence do našeho týmu na 2-3 dny v týdnu na prodejně

Bez lidí zapálených pro medovinu nebo cider to u nás nejde! Potřebujeme doplnit tým o další parťáky, kteří umí prodávat, jsou pečliví, proaktivní a zajímají se naše produkty a nebrání se učení novým věcem a zlepšování se. Není někdo takový mezi vámi? Neznáte někoho, kdo třeba není spokojený ve své současné práci a má na víc? 

Proč potřebujeme 2 lidi na částečný úvazek a ne jednoho na plný? Je to kvůli zástupu. Jsme stále docela malý podnik. Sami jsme si opakovaně vyzkoušeli, že když někdo onemocní nebo z jiného důvodu (třeba i ta dovolená) vypadne, tak nemůže prodej viset jen na něm. Také potřebujeme mít otevřeno i o sobotách, prodloužených víkendech, v létě a ne každému se chce být v tyto dovolenkové termíny pokaždé v práci. Ale to zákazníky moc nezajímá, očekávají nějaký servis a dostupnost, ideálně 7 dní v týdnu, 360 dní v roce.

Součástí práce medovinárníka již není balení a expedice e-shop objednávek, což je příjemná úleva oproti dřívějšku.

ZDE DETAILY PRACOVNÍ POZICE

Budeme rádi za doporučení! Předem děkujeme!

Samozřejmostí je odměna za doporučení úspěšného uchazeče, takové min. 2 kartony Včeloviny.. ? nebo jiného medového sosáníčka... :D To určitě není problém a uděláme to rádi..

Trvalé a dočasné změny v objednávkách

Dočasně je možnost osobního vyzvednutí e-shop objednávek pouze 3 dny v týdnu dopoledne:
pondělí + středa + čtvrtek 9 -11h. 

Od ledna 2024 jsme zrušili zasílání na dobírku. Poslední rok jsme každému zákazníkovi předem volali, abychom měli jistotu, že zboží na dobírku převezme. Bohužel to přestává být zárukou převzetí. Byť zákon zavazuje zákazníka v převzetí a platbě za objednané zboží, jsou to jen další složitě vymahatelné řádky. Dopravné zaplatíme za cestu tam i zpět. Jedna nepřevzatá zásilka je pro nás pak škoda od 300 až třeba do 1000 Kč.

Veškeré e-shop objednávky musí být předem zaplacené. Nešvar v nevyzvedávání objednávek je stále častější a aspoň odepsat, že o objednávku nemám zájem, už také vychází z módy:/ nachystat zboží nás stojí čas, zboží dlouhé týdny blokuje už tak stísněný prostor prodejny a často jsou vyblokovány položky, které jsme měli poslední kusy nebo mají omezenou expirační dobu (cidery, kosmetika).

Po 8 letech máme velmi dobré hodnocení od zákazníků a nikdo se nemusí bát, že zaplatí a žádné zboží mít nebude.

Doplněno vyprodané zboží

Doskladnili jsme všechny medoviny z Kubešovy manufaktury, 4 druhy medovin ze Skorotína včetně vynikající Solery. Brzy doplníme chybějící položky od Apimedu, ale i od dánského Mjødgårdu. Tak snad to nebudou poslední novinky..

V novém roce vám přeji hodně úspěchů, pohody, pevných přátelství, ale předně to nejcennější a tím je zdraví!

Budu moc rád, když nám zachováte přízeň i přes současné provozní komplikace.

Za Medovinárnu a Dobrý cider
Jiří Pouček
majitel

Obrázky k článku