Předvánoční otevírací doba

Od 7.11. budeme mít otevřeno pondělí - pátek 13-19 hod. Přijďte k nám pro vánoční dárky raději s předstihem; zejména v posledních 2 týdnech před Vánocemi bývá prodejna velmi vytížená.

Pokud již víte, co chcete nakoupit, objednejte na e-shopu a my vám vše připravíme k vyzvednutí. V případě potřeby otevírací dobu ještě mírně rozšíříme, ale jsme limitování personálně - viz níže.

Medovinové novinky v listopadu

Valhalla Hidromiel Ragnarök

Ze Španělska jsme pro vás zajistili další medovinu, která se odkazuje na oblíbenou severskou mytologii. Ragnarök (M0645) označuje události předcházející konci a znovuzrození světa, bitvám bohů a jotunů. Jedná se o přírodní medovinu vyrobenou kvašením jen z medu a vody o příjemných 11% alkoholu. Svěží pití. Použití odkazu zejména na severskou mytologii ve Španělsku, ale i v dalších zemích je velmi oblíbené. Můžete se tak v blízké budoucnosti těšit na další medoviny odkazující se svým označením k minulosti, bájím, pověstem, vikingské nebo pohanské tématice. Ale vždy zůstáváme u toho primárního: kvality a chuti. Podle toho vždy posuzujeme, jakou medovinu zařadíme do nabídky, ne podle názvu.

Proto jsem také ze Slovinska přivezl chybějící raritní a archívní šumivou medovinu Mana z lesního medu ze Včelařství France Odera. Nepřehlédněte také české novinky a to zejména letošní podzimní limitovky od Plevy - malinovou, kterou jsme tu představili již loni (M0572), a zcela novou voňavou slaďoučkou meduňkovou medovinu (M0644). Celkem u nás nyní můžete zakoupit 8 limitových jedinečných řad medovin Pleva.

Připravujeme pro vás ještě několik exluzívních novinek vyrobených pouze pro Medovinárnu. Dále je na cestě do ČR první estonská a také speciální medovina vyrobená na základě receptu z Ukrajiny. Její příběh bohužel není úplně veselý. Vše se dozvíte v příštím newsletteru, který vám přijde v druhé polovině listopadu.

Nové předplatné: novinky i poznávací sety

Pro rok 2023 jsme pro vás nachystali 2 možnosti novinkového předplatného

Vytvořili jsem také zcela nové poznávací medovinové předplatné, které můžete třeba někomu věnovat jako dárek, aby si postupně vychutnal zajímavé medoviny. Předplatné zahrnuje 4 rozesílky 6-8 medovin na určenou doručovací adresu včetně prospektu s informacemi:

  1. medoviny přírodní a jednodruhové
  2. medoviny kořeněné a bylinné (methegliny)
  3. medoviny ovocné (melomely)
  4. medoviny archívní a barrique (to nejlepší na konec)

Pokud ale chcete, aby byl balíček rozesílán s jinou pravidelností, například každý měsíc, nebo jednou za dva měsíce, napište nám do poznámky k objednávce. Umíme to zařídit.

Stále hledáme medovinárníka nebo medovinárnici

Na poloviční úvazek nebo IČ hledáme dalšího kolegu nebo kolegyni. Nástup možný ihned. Více informací o pozici: https://www.medovinarna.cz/nabidka-prace
Jelikož se snažíme najít posilu do Medovinárny již velmi dlouho, pokud se to v nejbližší době nepodaří, budeme muset přehodnotit nebo výrazně omezit koncept Medovinárny v příštím roce. Už je toho tady na nás opravdu hodně. Bohužel kvalitních zájemců o všestranně zaměřenou práci je nesrovnatelně méně než před covidem. Pomůžete nám sdílením předchozího článku.

Děkuji Vám za podporu našeho podniku a těším se setkání s Vámi při sklence úžasné medovinky

s pozdravem

Jiří Pouček
Medovinárna

Obrázky k článku