Aktuálně hledáme medovinárníka nebo medovinárnici na zkrácený úvazek až 80-120 hodin měsíčně

Náš podnik je sice malý, ale zahrnuje spoustu služeb a činností, které musí medovinárník zvládat v jedné osobě. Bohužel doba začíná být celkem složitá a naše plány o nových větších prostorech jsme museli odsunout na neurčito. Proto k nám do týmu - ke mě a k Šárce potřebujeme někoho, kdo bude obsluhovat prodejnu cca 3 týdně s pracovní dobou cca 11-19h, výjimečně i déle. Tudíž vhodné spíše pro sovy :) Výrazně jsme nyní snížili rozsah činností a odpovědností medovinárníka, takže si myslím, že se práce u nás dá zvládnout a ikdyž je pestrá, tak nemusí být nijak vyčerpávající. Spíše naopak :D Možnost ochutnat každou medovinu a cider v naší nabídce je hodně výjimečný benefit.. ;-)

Podrobnosti o nabízené pozici

Za doporučení velká tekutá odměna

Hledáme někoho ideálně ze včelařské, medovinové či cider komunity se vztahem k našim produktům a věřím, že někteří z vás mohou mít kolem sebe potenciálního zájemce o tuto zajímavou nevšední práci se skvělými poctivými produkty. Prosíme Vás o nasdílení, přeposlání inzerátu. V případě, že na vaše doporučení uzavřeme s uchazečem dlouhodobou spolupráci, odměna pro vás je jistá a nebude malá!

Potřeba posílení týmu je pro nás před vánočními prodeji aktuálně víc než kritická.

Pár slov o novinkách

Nejzajímavější novinkou v naší medovinové nabídce je čerstvá limitovaná edice meduňkové medoviny Pleva. Hned první lahev posíláme až do Itálie. U těchto limitovaných řad jsou většinou k dispozici jen desítky až stovky lahví, takže kdo dlouho váhá, nic nemá.

Také jsme přivezli velké zásoby šumivých medovin ze Slovinska, abyste měli osvěžující bublinky na vánoční oslavy, samozřejmě Silvestra a novoroční medový přípitek. Kromě známých a prověřených včelařství (Jere a Cesar), máme nově i polosladkou šumivou medovinu Noč, kterou si můžete koupit i v malém objemu 0,375 litrů.

Ale pokud máte naše novinkové předplatné Degustačního klubu, tak buď všechny nebo ty nejdůležitější novinky máte vždy dané stranou a počkají na vás do nejbližší rozesílky.

Pár slov o situaci s cenami

Téměř všichni naši dodavatelé dle očekávaní zvyšují ceny. Na prodejně stále přepisujeme cenovky, u některých položek během roku už poněkolikáté. Po letech, kdy se v cenách medovin malovýrobců odrážel nedostatek medu, nyní se bohužel v cenách produktů začínají stále více odrážet vzrůstající náklady na obaly - lahve (pokud vůbec jsou), uzávěry, korky, tisk etiket a do toho samozřejmě i vyšší náklady na energie. Mnozí výrobci zdražují zejména proto, že nakupují lahve na medovinu za mnohonásobně vyšší ceny než doposud. Od našich dodavatelů pravidelně slýchám: nejsou lahve, budou jiné lahve, nejsou korky, nejsou uzávěry, tiskárna nemá papír...

Větší výrobci jsou nuceni taktéž zvyšovat ceny, ale jelikož veškeré vstupy získají za nesrovnatelně nižší pořizovací velkoobchodní ceny, tak jsme svědky nevídaného rozštěpu cen medovin velkých a malých výrobců. Vidíme to bohužel v prodejích, kdy se stále častěji na našem e-shopu točí jen ty stejné položky několika málo větších výrobců. Doufám, že se doba zase brzo vrátí blíže k normálu, který jsme znali před lety; jsem naivní? Medovinárna vznikla právě, aby nabízela bohatý sortiment medovin i od těch nejmenších malovýrobců z nejzapadlejších končin naší vlasti, ale i z velmi vzdálených zemí. Řemeslné medoviny jsou mnohdy daleko zajímavější a hlavně pokaždé jiné:)

Věřím, že i s nějakou novou posilou týmu se nám podaří oslovovat Vás řemeslnými medovinami od těch nejmenších medovinařství, ikdyž si za ně budeme muset všichni stále více připlácet.

Mějte krásné podzimní dny a předem děkuji všem za podporu!

Jiří Pouček
Hlavní medovinárník

Obrázky k článku