Předvánoční otevírací doba

Abyste mohli nakupovat v pohodlí a my se vám mohli náležitě věnovat, rozšiřujeme do vánoc otevírací dobu na 6 dní v týdnu. Pokud ale už jdete pro nějakou konkrétní medovinu nebo cider, klidně vložte objednávku přes e-shop a vše budete mít dopředu nachystané. Až do soboty 23. prosince máme otevřeno pondělí až sobota 13:00 -19:00.

Přijďte posedět a zahřát se...

S ochlazením se vrátila do naší nabídky baru i horká medovina. Budete si moct vybrat mezi trnavskou, tmavou s lesního medu anebo prešporskou medovinou. Občas budeme ale i experimentovat a zkusíme něco úplně nového..

Nová sezónní medovina Hela připomene horké léto

Novinkou s pořadovým číslem #693 je v naší Medovinárně HIDROMIEL HELA z produkce španělského výrobce Hidromiel Odin, kterého jistě již dobře znáte. Nová nízkoalkoholická (4%) sezónní medovina (tzv. session mead) je neuvěřitelně osvěžující pití s limetkou a mátou. Pojmenování nové medoviny je opět ve znamení severské mytologie, Hela je dcera obra Lokiho a na starosti má duše mrtvých Asgardských bohů.

Je dostupná na e-shopu: https://medovinarna.cz/e/ES0204B nebo v naší kamenné prodejně v Praze.

Novinky chilli a propolisová i známé druhy od Klátu

Medoviny z Ráje jsme pro vás již v minulosti měli nabídce, dnes se po delší době vracíme i s novými druhy. Medoviny jsou vyráběné studenou cestou pro zachování hodnotných látek v medu. Mezi novinkami najdete

  • Chilli medovinu (#0697) s přídavkem koření, bylin a zejména chilli. Má příjemnou vůni po koření a jemnou pálivou chuť po chilli.
  • Propolisovou medovinu (#0696), která po vykvašení několik měsíců zraje v sudech společně se surovým propolisem.

Medoviny od Klátu můžete nakoupit výhodněji na našem partnerském e-shopu: www.tradicnimedovina.cz

Bezová rokytnická medovina okouzlí výrazným aroma

Od našeho nového dodavatele Simony Adamcové ze Včelí farmy Rokytník jsme obdrželi čerstvě stočenou letošní novinku Rokytnickou medovinu bezovou. Medovina je kvašená za studena z medů CHKO Broumovska ochucená sušeným květem černého bezu. Ta vůně a chuť vás přesene z chladivého podzimu na začátek léta. Tuto novinku s číslem #0695 najdete na e-shopu.

Pokud jste minuli některý předchozí newsletter, tak připomínám Termíny podzimních a předvánočních degustací. Degustace ciderů je již obsazená.

Medoviny ze Včelařství Staňkovi jsou zpět

Medoviny od Staňků z Března u Chomutova jsme vám představovali již v roce 2019, nyní je máme v nabídce zpět. Jsou opět vyráběné studenou cestou a všechny jsou dozrávané v akátových sudech. 

  • Přírodní medovina je 6 let vyzrálá archívní medovina. Medovina vyráběná studenou cestou z vlastního medu rodinného včelařství a z pramenité vody Krušných hor. Obsahuje "špetku" žateckého chmele.
  • Medovina kořeněná je příjemná sváteční medovina s jemnou a vyváženou kombinací koření a chmele.
  • Ovocná medovina je kvašená se šťávou ze zahradního ovoce (rybíz, angrešt, malina), díky čemuž získává příjemnou kyselinku, růžové zabarvení a ovocnou chuť. Výrazná ovocná příchuť vás okouzlí a je příjemným pitím při posezení s rodinou nebo přáteli.  

Medoviny značky Včelsta můžete nakoupit výhodněji na našem partnerském e-shopu: www.tradicnimedovina.cz

Vikingské medoviny kompletní

Bohatý set řady Viking Mead doplnila i Sif se šťávou z yuzu. Sif je severská bohyně obilí, úrody a plodnosti, manželka Thórova. Je nesmírně krásná, na což velmi žárlil Loki. Ten ji jednou v noci ostříhal vlasy. Ostříhání bylo pro germánské ženy potupou. Yuzu je exotický citrusový plod, jehož původ pochází z dálného východu. Jeho chuť znali obyvatelé dnešního Japonska a Jižní Koreje více než před 1200 lety. Stejně tehdy tak i dnes je yuzu zdrojem obrovského množství vitamínu C a antioxidantů. Jeho bohatá vůně podporuje specifickou plně citrusovou chuť, která vynikne ve spojení s dalšími nápoji a surovinami.

Medovíno sladové i zázvorové a bude i dubová

Po delší době pro vás máme opět i skvělé lehoučké medoviny značky Medovíno. Kromě polosladké přírodní, oblíbenou sušší sladovou, ale i zázvorovou s citronovou trávou. Brzy se bude stáčet i dubová... ale to se dozvíte za měsíc v rámci prosincových novinek, kterých bude také spousta.

Krásný barevný a medový podzim přeje

Jiří Pouček
Medovinárna

Obrázky k článku