Otevírací doba - opět úterý až pátek

Jelikož se nám konečně podařilo zajistit nový personál, rozšiřujeme postupně zpět otevírací dobu. Nyní je kamenná prodejna otevřená od úterý do pátku od 13 do 19 hodin.

Nejbližší degustace medovin

Již příští týden ve čtvrtek 30.3. vás zvu na degustaci litevských medovin, kde si vychutnáte zejména medoviny od nového výrobce Saules Midus, kterého jsme zařadili tento měsíc do nabídky.

Dubnová klubová degustace medovin proběhne tentokrát již ve středu 5.4. z důvodů odjezdů na Velikonoce. Mimo jiné ochutnáte i několik medovin a medových piv ze Slovenska, které se dosud na český trh nedostaly.

Na úterý 18. dubna jsem pro vás nachystal speciální degustaci oceněných medovin z naší nabídky, které letos získaly nejvyšší medajle na mezinárodní soutěži Mead Madness Cup 2023 ve Varšavě.

Květnová klubová degustace proběhne opět již ve středu 3.5. a to tentokrát z důvodu mého odjezdu na dovolenou. V květnu a červnu chystáme další novinky a degustace, ale nemohu zatím ani naznačovat :)

Ochutnávkové sety na celý měsíc

Abyste vždy věděli dopředu, jaké medovinky můžete při návštěvě Medovinárny ochutnat, rozhodli jsme se ochutnávkové sety sestavovat vždy na celý měsíc a zveřejnit je na webu v sekci Denní nabídka. Základní 5ti vzorkový a rozšířený 10ti vzorkový set složený z nejoblíbenějších převážně českých a slovenských medovin doplní vždy ještě speciální set. Nyní je do konce měsíce zaměřený na české medoviny, které bodovaly v mezinárodní soutěži Mead Madness Cup 2023. Pokud je na vás ochutnávkový set příliš dlouhý nebo si chcete vybrat medovinky podle sebe, můžete si samozřejmě vždy dát libovolnou medovinou z celé aktuální nabídky, jako tomu bylo doposud.

Měsíční set 10ti medovin bude možné vždy za zvýhodněnou cenu objednat i na e-shopu v sekci Kolekce, abyste si mohli udělat degustaci přímo doma.

Degustační klub - Jarní novinkový zvýhodněný set

Již druhým rokem pro vás nabízíme výhody degustačního klubu, které spočívají v předplatném novinkových sad za zvýhodněné ceny a možnosti online hodnocení medovin. Medovinové novinky máte díky tomu u nás předrezervované a nestane se vám, že byste je propásli. Novinkové sady rozesíláme 4x ročně na začátku 3., 6., 9. a 12. měsíce nebo si je můžete vyzvednout osobně.

Čtvrtletní novinkovou sadu můžete kdykoliv zakoupit i samostatně jednorázově: malá novinková sada / velká novinková sada. Do konce března získáte ke každé sadě navíc zdarma domácí Vranovskou medovinu, která není v běžné nabídce.

Cider show

V úterý 28.3. od 17 hodin proběhne v Pragovce 10. ročník přehlídky (skoro)všech ciderů Cidershow 2023. A to i těch, které obvykle jinde neochutnáte. Ochutnávka toho nejlepšího ze Slovenska i Česka, film, přednášky o kvašení, péči o sad nebo o starých krajových odrůdách.

Mějte krásné voňavé a medové jaro!

Jiří Pouček
Hlavní medovinárník

Obrázky k článku