Krásný nedělní večer či již pondělní ráno,

právě jsem se vrátil z odpočinkového bosého výletu po hlubokých kokořínských dolech a lesích, kde jsem byl se zakladatelem spolku Bosá turistika a popularizátorem zdravé bosé chůze Davidem Mrhačem. Během výletu jsme dali i koupání v rybníce a chůzi po žhavém uhlí, což člověka při necelých 15°C hodně ztuží a posílí před náročným týdnem. Mě začala práce ještě dnes psaním těchto řádků a tak jsem si tedy nalil do sklenky právě delikátní jemnou medovinku od Tomáše Vorlíčka, kvašenou z lesních medů, s příjemnými tóny pryskyřice a vůněmi jehličí. Cítím díky ní ten les, zpěvy ptáků, bzukot včel a čmeláků a pohodu celého skvělého dne ještě nyní.

Dneska nechci otevírat žádné téma, jako že nová vyhláška o medovině z r. 2016 asi nikdy platit nebude apod., protože mě o tom snad už ani nebaví psát. Pro mě je nyní důležité a naplňuje mě i všechny v našem týmu, že k nám chodíte stále častěji a ve větším počtu, doporučujete nás a to nás neskutečně těší a děkujeme vám. Z toho důvodu hned od tohoto týdne rozšiřujeme otevírací dobu Medovinárny takto:

  • úterý - pátek: 13-20h
  • sobota 14-20h (beze změny)

Abysme vás nalákali na prodlouženou otevírací dobu, tak do konce dubna zavádíme tzv. "happy hour" od 13 do 14h, kdy máte 15% slevu na veškerou konzumaci medovin a 10% slevu na nákup medovin. Sleva na nákup platí pouze pro členy Klubu přátel.

Na večerní čas jsme připravili zase tuto zajímavou nabídku a to 5 či 10 vzorkový košt pro 4 osoby za cenu 3 osob. Opět do konce dubna a platí pouze od 19 do 20h.

Víkendové objednávky z e-shopu odesíláme tedy již v úterý a ve středu je máte doma. A také připomínám, že nad 2.000 Kč neplatíte poštovné.

Novinky v nabídce

Do nabídky prodejny i e-shopu jsme nyní zařadili všechny druhy loňské novinky Ambrozia od Apimedu

Od společnosti Naturel zařazujeme zatím 3 druhy medovin

  • Keltskou medovinu
  • Bojarskou
  • a Angreštovou, která mě přijde úplně famózní a je pro vás aktuálně ke koštu v Medovinárně.

Pokud byste měli zájem o jakoukoliv jinou medovinu z jejich nabídky, není problém skrze nás objednat. Kromě medovin uvedených na webu, bude cca do měsíce v nabídce i kávová medovina a tu jsem loni již koštoval a byla velmi citlivě provedená. Tak věřím, že i letošní várka bude obdobná:) Takzvaný coffeamel totiž nikdo jiný u nás nevyrábí a kombinace kávy a vína z medu je to obrovská rarita.

Opět máme na skladě všechny druhy od Medovína a ladíme termín řízené degustace přímo s výrobcem panem Jarošem. Do 14 dnů budeme mít opět naskladněnou Medovinu ze Zahrádky od Tomíků - Šampion Medovina roku 2017. Budeme mít také nově v nabídce větší balení oblíbené medutely a to v objemu 500g za cenu 240,- Kč.

Předobjednávky Naturel + Zahrádka u Tomíků můžete posílat již nyní přes e-shop či e-mailem.

Naopak definitivně se doprodává a už nebude vůbec k prodeji ani ke koštu - Bohemiana skořicová medovina, Pleva Potštejnská medovina s propolisem. Hrádecké medoviny budou znovu až za hodně dlouhou dobu.

Nejbližší degustace

A pro vás Klubaře chystáme na duben také speciální košt zahraničních medovin - Slovinsko, Polsko, Anglie, Španělsko a další země. Termín se dozvíte v následujících dnech e-mailem, který dostanou pouze členové Klubu přátel. Nejste členy? Registrovat se můžete na webu. Členství je zdarma.

Medovinku jsem dopil a loučím se s Vámi.
Přeji Vám krásné jarní dny!

Jiří Pouček
Medovinárna
Muzeum medoviny