Předně jsem osobně rád za to, že se nám podařilo udržet v chodu naši Medovinárnu, byť začátek roku 2017 byl hodně nejistý. Jsme moc rádi, že jste k nám našli cestu, že jsme vás mohli v letošním roce obsloužit, strávit s vámi příjemné chvíle při koštu medovin, nebo jsme vám pomohli vybrat pěkné dárky. Vaše spokojenost je pro nás částí odměny za ten náš boj proti nemedovinám.

Novoroční košt domácích medovin pro členy Klubu přátel medoviny

Přijďte ve čtvrtek 4. ledna od 18 hodin na ochutnávku pouze pro členy Klubu přátel medoviny. Přihlašujte se na webu nebo odpovědí na tento e-mail. Máme tu opět několik lahvinek od menších výrobců, které nemáme v běžné nabídce. A ochutnáme i slovenské domácí medoviny. Pokud se sejde dostatek účastníků, připijeme si medovinovým šampaňským ze Slovinska! No a pokud bude dost zájemců, tak i nějaké zahraniční medoviny - polské či slovinské - bude možné otevřít.

Vyrábíte vlastní medovinu? Přineste ji, nechte ohodnotit a košťuje zdarma.

Nejste členy Klubu? Proveďte registraci online na webu nebo vyplňte formulář přímo na prodejně. Členství je bezplatné. Kromě pozvánek na podobné speciální ochutnávky, máte i 5% slevu při nákupu na prodejně.

Od ledna jsme plátci DPH - medoviny a medové produkty od neplátců musíme zdražit - nakupte tento týden za původní ceny

Jednou se to stát muselo a jsem rád, že jsme nemuseli měnit ceny před vánocemi. Bohužel několik našich menších regionálních dodavatelů medovin a medových produktů nejsou plátci DPH. My se ze zákona od ledna plátci stáváme, takže z každé položky odvádíme DPH, což je u medoviny a alkoholu 21% a medů, potravin 15%. 

Našimi dodavateli z řad neplátců jsou zejména Eva Slanařová (Luženská medovina), Jaroslav Lstibůrek (Medovina z Českého lesa), Monika Lamper (Medařství Nová Říše), Miroslav Bašta ("Medovina s medvědem"), Zahrádka u Tomíků (medoviny a medutela), Hrádecká medovina, ze slovenských dodavatelů zejména Beramed (Tekovská medovina)

Abychom vám mohli produkty od těchto výrobců dále nabízet, musíme je od ledna zdražit. Pokusíme se, aby zdražení nebylo tolik výrazné a zachovali jsme pro vás přijatelnou cenu. Bohužel však právě menší výrobci a neplátci mají prodejní ceny často nastaveny celkem vysoko a neposkytují výrazně nižší velkoobchodní ceny, čímž nedávají moc prostoru pro prodej v maloobchodní síti za ceny srovnatelné s ostatními výrobci.

Pokud některé vaše oblíbené medoviny jsou od těchto výrobců, využijte posledního nákupu za původní ceny ještě tyto 3 dny před silvestrem.

Tento týden máme otevřeno až do pátku - zase jako vždy 14-20h. V sobotu 30.12. máme zavřeno! Otevřeme až po inventuře 4.1.2018.

Přeji vám mnoho úspěchů v novém roce. Ať se vám daří plnit vaše cíle, sny a přání. Ať jste zdraví!

Štěstí nám v tom může pomoct, ale důležité je hlavně, co pro dosažení svého cíle děláme sami. Jedině pak totiž dosáhneme toho, co skutečně chceme a ne toho, co nám vítr náhodou zavál po nos.

Jiří Pouček
Medovinárna
Muzeum medoviny

P.S. doporučte nás vašim přátelům, známým, kolegům v práci! Děkujeme!