Inventura úterý 14.5. - zavřeno

Přecházíme na nový interní systém evidence skladových zásob a proto musíme všechno medové zboží přepočítat. To zabere fakt hodně času a tak budeme mít v úterý zavřeno. Taky budeme dávat hlavy dohromady nad koncepcí letní sezóny a chystat pro vás zajímavé degustace, degustační sety atp. Takže pokud máte nějaký nápad, co nám v nabídce chybí nebo co zlepšit, napište nám.
Pokud bysme vše nestihli v úterý, je možné, že pojedeme v omezeném provozu i ve středu.

Akutním případům otevřeme vždycky a medovinu prodáme:) Intenzivně klepejte. Ale degustace až od čtvrtka. Děkujeme za pochopení.

Polské miódy pitné jsou zpět

Ptali jste se už dost dlouho, kdy zase budou v nabídce dwojniaky a półtoraky a už jsou:) Na léto jsme naskladnili kompletní sortiment z Pasieky Jaros a máme konečně v nabídce i hodně oblíbený Lipiec a mnoho variant dárkových lahviček v originální keramice. Celkem můžete vybírat ze 7 druhů medovin. Pokud tápete, co je to ten dwojniak, półtorak anebo třeba trójniak, přečtete si základní informace o polské medovině.

Protože proč? Polská medovina je úžasná. Je trochu jiná než ta naše. Nejvíce oceňované jsou opravdu sladké medové moky, které se vyrábějí z 50 a více % medu! Příjemně se sosají a obsahují až 16% alkoholu, takže se zábava rychle rozvíjí:)

Jsme jediní, kdo v České republice tyto nejkvalitnější polské medoviny prodává. Pokud tedy chcete pro někoho, kdo má rád opravdu tu nejlepší medovinu, koupit fakt skvělý dárek, tak máte už skoro vybráno. Stačí přijít k nám. Anebo objednat z íšopu.

A proto Týden polské medoviny 21.-25.5.

Od úterý 21. do soboty 25.5. pro vás bude nachystán speciální degustační set zahrnující 5 vzorků polské medoviny z Pasieky Jaros. Normálně totiž tyhle speciality do ochutnávek nezahrnujeme a tak není příležitost ochutnat všechny vzorky naráz. Více se o týdenní akci dočtete na webu v sekci Degustace.

Pro zájemce (skupiny 8 a více osob) je možné připravit večerní řízenou degustaci. Prosím dejte vědět aspoň tak 2 dny předem.

V pondělí 20.5. také zveřejníme kolekci 5+1 polských medovin na našem e-shopu, kde již nyní můžete vybírat ze 3 cenově výhodných kolekcí.

Letem medo světem

V Brně proběhla soutěž medovin a tyto dny můžete přijít soutěžní vzorky ochutnat na brněnské Výstaviště. Účast co se týče komerčních výrobců oproti těm nekomerčním byla tragická, z cca 50 českých profesionálních výrobců poslalo vzorky asi jen 5 z nich a do 4 kategorií. Celkem 17 vzorků..? Pevně věřím, že se časem podaří v ČR uspořádat národní soutěž medovin, o kterou bude ze strany komerčních výrobců zájem. Když to porovnám třeba s Polskem, jaký je tam zájem výrobců, jaká komunita a vzájemné vztahy i mezi konkurenty se tam budují, tak je to bohužel nesrovnatelné. Ale asi to také vypovídá o tom, co je cílem pořadatelů a jak intenzivně na tom pracují, jak celkově u nás umíme spolupracovat, prosazovat společné zájmy. V současné podobě je pro mě Brno opět jen o takovém zábavném soupeření mezi včelaři k obohacení jedné z mnoha včelařských akcí.

Kvalitní medovinu by bylo potřeba tlačit i mimo včelařský segment, na nejrůznější gastro akce a festivaly a to i v létě, protože je to dobré pití, které má mít pevnou pozici vedle vína, piva, ciderů a dalších nápojů a ne být někde v pozadí! Pít medovinu jen v zimě, je škoda... a proto si jdu dát kalíšek, přestože je dopoledne. Ale psát newsletter o medovině bez medoviny, to byste mi nic nevěřili ..

Jiří Pouček

Obrázky k článku