Zažeňme horko osvěžující medovou limoškou a pak hned na medovinu!

Zažeňme horko osvěžující medovou limoškou a pak hned na medovinu!

Posílám vám několik medových novinek a informací, kterými startuji 4. rok Medovinárny.

Pro letošní horké léto jsme naskladnili 6 druhů bylinných limonád Mellos a to číslo 6 znamená, že … že… ano, že přibyla jedna novinka. Famózní barva i chuť klitórie a koriandru je prostě pecka a mizí nám tu před očima. Dnes zrovna jsem si ji dával v trávě na břehu chladivé Berounky, kam jsem kvůli horku emigroval i s notebookem a psal tento newsletter. Nevím, kolik druhů limonád ještě v Košicích vymyslí, ale s každou novou variantou ještě větší dilema, jakou si otevřít. Ideálně mít vždy vychlazené všechny:) 

Doprodej loňských medů

Med se sice nekazí, ale my bychom stejně chtěli trochu uvolnit sklad a tak do čtvrtka 4. července dáváme 10-15% slevu na všechny loňské čisté medy bez přísad. Máme tu květový pastový, lipový, akátový, ale i poslední sklenice medovicového s pohankou (po něm se dobře usíná). Neváhejte a přilepte se k medu. Pokud nám tu nějaké medy zbydou, tak si je sníme sami... :) Od půlky července už pro vás budeme mít nachystané letošní nektarové medíky.

Červencové svátky si odpočiňme - zavřeno

V pátek 5. a sobotu 6.7. během svátků Cyrila a Metoděje a mistra J.Husa budeme také odpočívat a zavřeme prodejnu. Pokud tedy chcete nakoupit medovinu na prodloužený víkend, zajděte od úterý do čtvrtka od 12:30 do 19:30. Stáčenou medovinu máme nyní z lesního medu od Apimedu a Staročeskou Original z Vysočiny.
Objednávky v e-shopu k doručení na víkend do středy 12 hodin. 

Tekovská medovina konečně dorazila

Museli jsme s tím něco dělat, protože jste se na ni často doptávali. Až z dalekých Topolčianek jsme opět doplnili zásoby Tekovské medoviny a to ve variantě světlá (bez přísad), metheglin a také oblíbenou barrique medovinu. Nově máme i metheglin v 5L kanystrech za velmi příjemnou zavádějící cenu. Pokud bude stoupat zájem o sortiment medovin stáčených do kanystrů, budeme ho nadále průběžně rozšiřovat. V přístím týdnu také doplníme zásoby kanystrových medovin od Včelca (Prešporskou i Rybízovou).

Současně jsme doskladnili i tradiční slovenskou medovinu Tomka a máme nyní velkou zásobu archívních ročníků 2013. Na svatbu pro novomanžele se nejvíc hodí 2l demižónek.

Exkurze za medovinou - letos to vyjde!

Prosím všechny vážné zájemce o exkurze za výrobci medovin o vyplnění krátkého dotazníku. Jsou tam návrhy jednotlivých medozájezdů, které mě připadají zajímavé a možnost označení termínů. Některé zájezdy bychom mohli zrealizovat již v srpnu, jiné pak od konce září do poloviny listopadu. Auto pro až 10 osob nyní máme k dispozici, min. 6 osob. V nabídce je Slovensko (3 dny) nebo Polsko (4-5 dní) pro tento rok. Kromě návštěv výroben bude zahrnovat drobnou turistiku a poznávačku památek. Na základě dotazníku vás pak budu od poloviny července oslovovat a dohodneme konkrétní termíny akcí. Osobně jsem spíš pro ty podzimní termíny. Ale uvidíme dle zájmu.
 
Přeji krásné léto!
Jiří Pouček

Jak poznat poctivou medovinu? Na co si dát pozor?

Požadavek se odesílá na server. Vyčkejte...