Pro letošní horké léto jsme naskladnili 6 druhů bylinných limonád Mellos a to číslo 6 znamená, že … že… ano, že přibyla jedna novinka. Famózní barva i chuť klitórie a koriandru je prostě pecka a mizí nám tu před očima. Dnes zrovna jsem si ji dával v trávě na břehu chladivé Berounky, kam jsem kvůli horku emigroval i s notebookem a psal tento newsletter. Nevím, kolik druhů limonád ještě v Košicích vymyslí, ale s každou novou variantou ještě větší dilema, jakou si otevřít. Ideálně mít vždy vychlazené všechny:) 

Doprodej loňských medů

Med se sice nekazí, ale my bychom stejně chtěli trochu uvolnit sklad a tak do čtvrtka 4. července dáváme 10-15% slevu na všechny loňské čisté medy bez přísad. Máme tu květový pastový, lipový, akátový, ale i poslední sklenice medovicového s pohankou (po něm se dobře usíná). Neváhejte a přilepte se k medu. Pokud nám tu nějaké medy zbydou, tak si je sníme sami... :) Od půlky července už pro vás budeme mít nachystané letošní nektarové medíky.

Červencové svátky si odpočiňme - zavřeno

V pátek 5. a sobotu 6.7. během svátků Cyrila a Metoděje a mistra J.Husa budeme také odpočívat a zavřeme prodejnu. Pokud tedy chcete nakoupit medovinu na prodloužený víkend, zajděte od úterý do čtvrtka od 12:30 do 19:30. Stáčenou medovinu máme nyní z lesního medu od Apimedu a Staročeskou Original z Vysočiny.
Objednávky v e-shopu k doručení na víkend do středy 12 hodin. 

Tekovská medovina konečně dorazila

Museli jsme s tím něco dělat, protože jste se na ni často doptávali. Až z dalekých Topolčianek jsme opět doplnili zásoby Tekovské medoviny a to ve variantě světlá (bez přísad), metheglin a také oblíbenou barrique medovinu. Nově máme i metheglin v 5L kanystrech za velmi příjemnou zavádějící cenu. Pokud bude stoupat zájem o sortiment medovin stáčených do kanystrů, budeme ho nadále průběžně rozšiřovat. V přístím týdnu také doplníme zásoby kanystrových medovin od Včelca (Prešporskou i Rybízovou).

Současně jsme doskladnili i tradiční slovenskou medovinu Tomka a máme nyní velkou zásobu archívních ročníků 2013. Na svatbu pro novomanžele se nejvíc hodí 2l demižónek.

Exkurze za medovinou - letos to vyjde!

Prosím všechny vážné zájemce o exkurze za výrobci medovin o vyplnění krátkého dotazníku. Jsou tam návrhy jednotlivých medozájezdů, které mě připadají zajímavé a možnost označení termínů. Některé zájezdy bychom mohli zrealizovat již v srpnu, jiné pak od konce září do poloviny listopadu. Auto pro až 10 osob nyní máme k dispozici, min. 6 osob. V nabídce je Slovensko (3 dny) nebo Polsko (4-5 dní) pro tento rok. Kromě návštěv výroben bude zahrnovat drobnou turistiku a poznávačku památek. Na základě dotazníku vás pak budu od poloviny července oslovovat a dohodneme konkrétní termíny akcí. Osobně jsem spíš pro ty podzimní termíny. Ale uvidíme dle zájmu.

Přeji krásné léto!

Jiří Pouček

Obrázky k článku