Přechod na rok 2020 jsem letos poprvé oslavil uprostřed přírody, v Křivoklátských lesích, na malé rozhledně, s něco přes desítkou dalších lidí, kteří utekli z města či vesnice od výbuchů petard a ohňostrojů. Ale i tak to bylo mezi lesy velmi rušno a ohňostroje pulzovaly ve výhledech na všechny strany kromě nejhlubších lesů. Už mnoho let si říkám, proč? Je to vážně nutné? Za pár hodin pak přišly zprávy o zmrzačených labutích v centru Prahy, o lampionech štěstí(!), které zapálily celý pavilon opic a dalších zvířat v Německu a žádná nepřežijí... Mě to rve srdce.. Daň z naší zábavy, možná až konzumního náboženství, daň, kterou sami ale nemusíme platit. Poslední roky a zejména ten minulý jsem si uvědomil, jak výjimečně naplňující je radovat se z opravdových věcí. Jak mě dává smysl dělat užitečné věci a neškodit. Těší mě, že mám tu možnost aspoň něčím přispět, aby se věci kolem nás měnily k lepšímu, třeba i touto drobnou propagací kvalitní medoviny. Jak to máte Vy? Napište mi.

Když jsem před 24 hodinami mířil tmou na oslavu Silvestra, nesl jsem si s sebou vychlazený medovinový sekt ze Slovinska. Těšil jsem se na něj a byl dle očekávání byl úplně úžasný. Pár lidí ochutnalo, ostatní se jakoby bránili. Nevím, jestli medovině, která jim nepřijde jako výjimečné pití, nebo jestli něčemu, co neznají, nebo ani nemají chuť poznat.. Ale co. Speciality nejsou pro každého. Kdyby to tak bylo, tak by už nebyly specialitami.

Vzhledem k vašemu zájmu, prodloužujeme akci na slovinské šumivé medoviny - lahev za 999,- až do neděle 6.1.2020. Více na e-shopu. Do tohoto datumu stačí objednat, úhradu je možné provézt až při vyzvednutí na prodejně, tudíž ji ještě o nějaký čas odložit (např. po výplatě?).

Oslavíme společně Nový rok - 2.1. od 18h

Všem z vás, kteří jste již v Praze a neužíváte si sněhu na horách či někde v teple, připomínám, že ve čtvrtek 2.1. od 18h společně zapijeme Nový rok v Medovinárně. Připijeme si právě skvělou šumivou medovinou od France Odera ze Slovinska a ochutnáme mnoho dalších zajímavých medovin, které běžně nejsou v nabídce. Těším se opět na Vás!

3 degustační týdny zahraničních medovin

Jelikož ochutnávání medovin máte hodně rádi, tak jsme se rozhodli tento rok vše roztočit hned od začátku! Předběžně vám přikládám seznam degustačních týdnů v lednu a v únoru, které si raději hned poznamenejte do kalendářů:

  • 13.-18.1 - Týden Polské medoviny (ano, byl před vánocemi, ale mnozí jste to nestačili a také množství novinek je větší, než jste mohli zatím ochutnat)
  • 27.1.-1.2. - Týden Slovenské medoviny (máme některé nové vzorky a novinky)
  • 10.-15.2. - Týden Slovinské medoviny se speciální valentýnskou degustací medovinových bublinek dne 14.2.

V rámci každého týdne budou k dispozici 2 degustační sety (5 anebo 10 vzorků) a jeden den v týdnu bude nachystána řízená degustace s mým obsáhlejším výkladem.

Více podrobností vám pošlu nejpozději začátkem příštího týdne!

Přeji, ať se vám i letos daří plnit svá předsevzetí, ať se vaše sny stávají skutečností a žijete spokojený rok! Cink na zdraví!

Jiří Pouček

Obrázky k článku