Medoviny z Medovinařství Radomíra Dvořáka si vás hodně získávají a není se čemu divit, protože jsou prostě vynikající. Proto jsem vybral jednu z nich jako speciální edici pro blížící se svátek sv. Valentýna. Pro tuto příležitost se hodí nejlépe právě bezové medové víno. Myslím si, že potěšit drahou polovičku sklenkou voňavé medoviny zafunguje. Etiketa je prostě dokonalá.

Valentýnské medoviné víno - limitovaná série na e-shopu.

Ulov si Valentýnskou medovinu u hradu Kost

Umíte lézt po laně? Tak máte láhev bezové medoviny na dosah! ... A to opravdu není žádný vtip :)

Přátelé, tohle tu ještě nebylo a nikdo by to nevymyslel. Prostě se to stalo. Fotka u tohoto článku je poslední "vteřinu před katastrofou". Poté zapraskal sníh a láhev se zřítila ze skály naproti hradu Kost. Neozvalo se však řinčení skla a střepů, ale jen zadunění. To celou věc ještě více zkomplikovalo:) Lahev spadla asi 6 metrů dolů na střechu zadní terasy za Restaurací u Draka a zaklínila se za vedení hromosvodu. Snažil jsem se sehnat žebřík, ale v objektech nikdo nebyl. Tak jsem se ji pokoušel sněhovými koulemi shazovanými ze skály uvolnit. Leč nepodařilo se, pouze jsem ji úspěšně zaházel sněhem :) A tak tam čeká na vysvobození...

Pokud si chce někdo z vás zajet pro zajímavý adrenalínový zážitek a slanit ze skály na střechu a získat netradičním způsobem lahev medoviny, rád poskytnu veškeré detaily. V případě, že sníh roztaje, což se může stát koncem týdne, je tu ale riziko, že se po střeše skutálí dolů a další pád na zem již vydržet nemusí.. Kost je hodinu cesty od Prahy, zaparkujete tam bez problémů. Pokud máte volný den, doporučuji i procházku v nedalekých Prachovských skalách. Přibalte ale mačky, skalní schodiště jsou hodně zledovatělé. Zážitek je ale luxusní. Pokud se vydáte odlovit lahev, určitě mi napište ;-) Dám hned info na náš Facebook.

Jak to vlastně vzniklo? Většinou na svá putování do přírody vemu nějakou lahev medoviny z našeho sortimentu a udělám vždy pár promo fotek na zajímavých místech. Mnoho fotek můžete sledovat na našem Facebooku nebo Instagramu @medovinarna. Focení ve sněhu se ukázalo jako velmi zrádné, protože sníh nečekaně povolí pod tíhou lahve a tragédii již nelze zabránit, když ležíte se zrcadlovkou opodál ve sněhu. A jak se říká, tak dlouho se chodí .., až ... tak dlouho se fotí na skále, až je po focení :)

Novinky

V prodeji máme aktuálně 2 limitové řady polských ovocných medovin kategorie dwójniak z Pasieky Jaros - Wisniak a Czeremszak. Spousta z vás se ptá na 18-letou klášterní medovinu, ale i na Wood Aged Hřebečskou medovinu. První zmíněná bude doskladněna začátkem února a na místo té druhé se připravuje novinka 10-letá Hřebečská staročeská medovina z dubového sudu. Takže se máte na co těšit.

Nově jsme zařadili do sortimentu Klasickou bylinnou medovinu z Kubešovy manufaktury - Kubešův med. Jak vám chutnala archivní lesní medovina?

Doplnili jsme zásoby od Medovína, zejména oblíbenou Sladovou a Zázvor-lemon grass. A teď akorát čekám na další dodávku slaďoučké Radomilické medoviny, která nám tu mizí před očima. Medovina z Nové říše začíná mít silnou konkurenci...

Otevírací doba stále jen pondělí a čtvrtek

Prodejna je otevřená zatím stále 2x týdně od 13 do 18h. Pokud však bude návštěvnost trvale nízká, budeme muset přehodnotit naše aktivity. Nemožnost servírovat ochutnávky nás velmi omezuje, zejména mě mrzí, že mnozí z vás nemohou ochutnat spousty novinek z konce loňského roku.

Původně ohlášená dovolená na začátku února se díky pokračujícím nařízením odsouvá.

Přeji krásné zimní dny. Medovina je náš lék proti trudnomyslnosti!

Jiří Pouček

Obrázky k článku