Minulý týden jsem byl v Polsku, účastnil jsem se hodnocení medovin v soutěži komerčních i domácích výrobců, setkal jsem se s desítkami výrobců medovin z celé Evropy. Byl to nepopsatelný zážitek a hodnotné zkušenosti.

Současně jsem z Polska přivezl první náklad zboží pro vás a to z Pasieky Jaros z východního Polska. Degustace s mnoha bonusy se uskuteční již ve středu 21.11. od 18:00 a prodej oficiálně začne tímto večerem na prodejně i na e-shopu. (Nutná platba předem za degustaci - stačí když platba přijde ve středu v poledne. Tedy odešlete nejpozději z pondělí odpoledne.)

Czworniak tedy nejslabší medovinu nejspíš neochutnáte, ale zato se můžete těšit na mnoho trojniaků, dwojniaků a poltorak. Také si dáme pohár medového piva. Neváhejte a přijďte se seznámit s nejlepšími medovina z Polska, které drží mnohá světová ocenění.

Víte, že.. medový základ "brzeczka miodowa" nejvyšší polské kategorie medoviny, tedy Półtoraku, obsahuje před kvašením 2/3 medu a pouze 1/3 vody, která navíc může být částečně nahrazena ovocnou šťávou? A to je fakt hustý medový pití, s cca 16% alkoholu :) Doba zrání min. 5 let ...

Prodej medovin bude ve skle i v nádherných keramických butelkách.

Stručné to bylo tentokrát ode mě, tak se těším.

Jiří Medovinárník Pouček

P.S. prodej opravdu začne až ve středu od 18h, děkuji

Obrázky k článku