Pro milovníky a zájemce o cidery jsme připravili během poslední doby několik zajímavých novinek z českých prémiových ciderů, které určitě stojí za povšimnutí.

Na české scéně se totiž etabluje řada výrobců, kteří nechtějí vyrábět jen jednoduché osvěžující pití, ale hledají a nachází hlubší výraz tohoto nápoje a jsou velmi přísní na to, co následně představí veřejnosti a posouvají pomyslnou laťku zase trochu výš.

Při svém hledání používají neobvyklé kombinace odrůd (anglické a staré české) jako nový Cyder BFF od Johannes Cyder - Extra suchý speciál vyrobený z 1/2 z anglické odrůdy Dabinnet a 1/2 starých českých odrůd. Výsledek nadchne fajnšmekry a milovníky opravdu echt poctivých ciderů.

Zkouší nové postupy jako Cidérka a spontánně kvašený polosuchý Hýl.

Nebo svůj přístup opírají o tak přísnou filosofii naturální a autentických výrobců vín jako je Utopia cider, v jejichž cideru je vše zcela a jenom o jablku.

Speciální degustační večer

Ve čtvrtek 3. listopadu se uskuteční pravidelný klubový degustační večer pro členy Klubu přátel Medovinárny, kdy se tentokrát zaměříme na srovnání zajímavých druhů ciderů. Zveme Vás na degustaci a povídání o ciderech, které máme rádi:-) Ochutnávka bude průřezová, abyste měli možnost poznat různé styly a chutě tohoto nápoje. Zastoupení budou mít méně okoukané, ale velmi dobré cidery z Česka i zahraničí. Můžeme ochutnat i domácí cider z loňských ročníků i raritní kusy z archivu. Nejméně 10 zajímavých ciderů na Vás čeká.

Kapacita pouze 12 osob a pro je nutná rezervace a platba předem

Budeme se těšit na Vás osobně v našich prostorech anebo na vaše objednávky.

Vojtěch Čížek
Jiří Pouček
Dobrý cider + Medovinárna

P.S. Informace pro zákazníky e-shopu www.dobrycider.cz registrované před rokem 2022: Proč dostávám e-mail z Medovinárny? Od ledna 2022 došlo ke sloučení podniků Medovinárna a Dobrý Cider a nyní fungujeme společně v jedné kamenné prodejně a pod jednou právnickou osobou. Vaše kontakty a objednávky nyní spravuje Muzeum medoviny s.r.o., které provozuje Medovinárnu i e-shop dobrycider.cz; Pokud se chcete z našeho jablečného e-mailingu odhlásit, niže najdete odkaz.

Obrázky k článku