Jsme moc potěšeni a děkujeme, že jste si vybrali naši prodejnu k nákupu medoviny a včelích produktů. Několikrát v minulosti naše nadšení držela vaše podpora. Chtěli bychom i nadále dělat dobré věci pro vás, i pro medovinu a rozkvět tradiční výroby a poctivého podnikání u nás.

Jak nás můžete podpořit? (Medovinárnu i téměř čtyřicítku výrobců..)

V ČR se každoročně vyrobí cca milion litrů medoviny s cukrem a aromary, případně dolihované - nově označované jako "dezertní medovina". Stále tomu nevěřím, že stačí zákazníkům napsat, že se jedná přírodní produkt vyráběný tradičními postupy a funguje to... Spoustu lidí uchvátí již název medovina a pak samozřejmě důkladně namíchaná umělá aromata. Je tu stále obrovský potenciál přesvědčit mnoho konzumentů, aby začali kupovat a pít jen opravdovou medovinu. Jen se musí dostat k informacím. Není nás bohužel mnoho, kdo celoplošně propagují kvalitní medovinu. Stačilo by přesvědčit jen část odběratelů průmyslových dezertních medovin a ti, kteří medovinu dělají poctivě, samozřejmě s úplně jinými výrobními náklady, přežijí tuhle těžkou dobu. Pomůžete nám? #milujememedovinu

Kdyby se každému z vás podařilo získat byť jednoho nového milovníka poctivé medoviny, který přijde pro medovinu, máme všichni pro letošní rok vyhráno.

Bohužel mám informace, že již první oblíbený výrobce medoviny končí z důvodu nejisté situace :/ 

Pozice malých výrobců a prodejců rychle rádi obsadí průmysloví producenti, kteří mají "medovinu" namíchanou za pár týdnů... Hodně by mě mrzelo, kdyby tu příležitost dostali... ale sám tomu nezabráním. #milujememedovinu

Za nás, i za všechny naše dodavatele, děkujeme za podporu!

Novinky, limitovky

Ale zpět k voňavým tónům medu, na které se těšíte... Z firmy Včelco tu máme velkou medovou nálož v podobě 3 nových edicí:

  • malinovo-rybízová Bee In Love
  • višňo-malinová Touch Of Sun - jsou to první vlaštovky nových řemeslných ovocných medovin (ještě během pár týdnů bude i novinka Summer kiss s dominantou borůvek)
  • Včelovina barrique s tóny karibského rumu
  • dwójniaky owocove z Pasieky Jaros  -  Czeremszak a Wiśniak.

Z dalších novinek bych ještě připomněl Bezové medové víno a Medový aperitiv z Medovinařství Dvořák.

Naskladnili jsme také po delší době Babákovské medoviny, zejména levandulovou a Vinné medoviny z Velkých Pavlovic.

Novinky najde ve speciální podzimní kolekci, která bude dostupná jen do konce října za výhodnější cenu a poštovné zdarma.

Zapojte se...

Baví vás téma medoviny, objevování nových chutí, máte trochu času navíc? Chce se zapojit například tím, že nám pomůžete tvořit světový katalog medovin www.meadworld.com ? Bonusem mohou být ochutnávky nových vzorků, i ze zahraničí, ke kterým se jinak velmi těžko dostanete a máme je kdesi pod pultem... Doteď jsme tento projekt financovali sami, ale již nemůže pokračovat. Zkoušíme tedy oslovit někoho z vás milovníků medoviny..

Pod čarou

Máme pro Medovinárnu rezervováno ještě posledních 15ks 12-leté medoviny Tomka. Vše ale komplikuje nemožnost cestovat na Slovensko a tudíž nemohu uskutečnit každoroční dovoz zboží od všech slovenských lokálních výrobců.

Otevírací doba v říjnu bude stále jen čtvrtek 13-19h. Po skončení nouzového stavu nebo těchto silných restrikcí, možností pořádat ochutnávky, otevírací dobu rozšíříme. Doufám, že se tak stane ještě před vánocemi.

Buďte zdrávi, pečujte o sebe a silnou imunitu !

Jiří Pouček

P.S. ve volném čase dodržujte maximální rozestupy 2m od nejbližší lahve medoviny:) #milujememedovinu

Obrázky k článku