Byť byla Evropa historickou kolébkou medoviny, tak se držela v moderní době dlouhá léta spíše pozadu, co se týče propagace, prezentace a hodnocení medovin ve světě. Své klíčové role v hodnocení medovin se chopila před několika desetiletími soutěž Mazer Cup v USA. Poslední roky získává stále větší popularity soutěž Mead Madness Cup, která se nyní trvale koná ve Varšavě. Letos se konal již 5. ročník. Porota hodnotila přes 700 vzorků medovin a byla složena z výrobců medovin celého světa, převážně z Polska, Litvy nebo Belgie.

Česko si odnáší 3 zlaté medajle

V komerční sekci zvítězila na 1. místě Kitl medovina v sekci Suchých a polosladkých kořeněno-ovocných medovin a v sekci přírodních Sladkých medovin zabodovala se zlatem Neanova domácí medovina. V domácí sekci zvítězil v kategorii Ostatních suchých ovocných medovin Petr Horálek se svoji Panenskou medovinou.

Ochutnávka soutěžních medovin v Praze

Již zítra (v úterý 27.2.) budete mít možnost ochutnat medoviny ze soutěže přímo v Praze. V okamžiku odesílání newsletteru máme ještě 3 volná místa! Ochutnávka se netýká primárně výherních medovin, ikdyž nějaké budou zařazeny, ale z volně vybraných medovin, které se účastnily soutěže převážně v komerční sekci.

Nový termín ve středu 20. března

Akci si zopakujeme s dalšími jinými vzorky ještě za 3 týdny znovu. Ochutnávka bude obsahovat úplně jiné medoviny. Přihlašte se na nový termín.

Záznam z vyhlašovacího gala večera

Pokud vás zajímá atmosféra večera a chcete vidět všechny výsledky ještě před tím, než je oficiálně zpracuji do dalšího článku, koukněte na Youtube.

Další termíny degustací jsou postupně zařazovány a vstupenky najdete na e-shopu v sekci Degustace.

Těším se na shledání s Vámi a na společné koštování zajímavých medovin z celého světa;-)

Jiří Pouček
Hlavní medovinárník

Obrázky k článku