Vážení přátelé,

venku začíná být některé dny už celkem horko a tak když vás zrovna neosvěží nečekaný déšť, je v podvečer ten pravý čas dát si vychlazenou skleničku tradiční medoviny. Osobně mi v létě nejvíce chutnají sušší medoviny s nižším obsahem alkoholu, čiště přírodní nebo s jemným dotekem koření a bylinek. Jak to máte vy? Jaké medoviny vám v létě nejvíc chutnají?

Poslední měsíce jsme pořádali jen několik ochutnávek a tak se nashromáždilo obrovské množství nových vzorků. Máme tu medoviny od komerčních ale i domácích výrobců. Od vánoc tu chladím také asi dvacet německých medovin. A kdy je budete moct ochutnat?

Už se nezadržitelně blíží chvíle, kdy vyhlásíme otevření největší specializované prodejny medovin a všeho medového v Praze, v ČR a možná ještě o hodně dále!;-) Byla to fúra práce, půl roku rekonstruujeme a připravujeme prostory, ale vše je téměř před dokončením. Chtěli bychom pro Vás odemknout vstupní portál již příští týden, hned jak dokončíme veškeré prvky interiéru. V nabídce budou krom téměř stovky druhů medovin i medy a doplňkový sortiment včelích produktů - medy s propolisem, mateří kašičkou, propolisové tinktury, medová kosmetika a další.

Medový dotazník - zapojte se!

Pomozte nám s průzkumem konzumace medu a medoviny. Připravili jsme dotazník, z kterého chceme zjistit, jak často konzumujete med, pijete medovinu, kde, jaké značky kupujete apod. Věnujte nám prosím minutku a půl a vyplňte DOTAZNÍK ZDE.
Jeho vyplněním nám velmi pomůžete zjistit zájem o medové produkty a správně nastavit propagační kampaně prodejny.

Pozn. Je to výrazně rozšířený dotazník, než jaký jsme rozesílali v zimě.

Nejbližší medovinové akce

Přestože účast na venkovních akcí přes léto omezíme, (protože všem medovinám úplně nesvědčí být celé dny venku v horku), několik vydařených akcí z minulých let se držíme i letos.

Stánek na Medobraní v Ořechu  - 25.-26.6.

V prvé řadě se chystáme na Ořešského medobraní, které se uskuteční v sobotu a v neděli 25.-26. června v Ořechu u Prahy vždy od 10 do 16h. Najdete tam náš stánek mezi desítkami dalších včelařů a medových atrakcí.

Stánek během Rytířských slavností - 9.-10.7.

Další akcí, kde se můžete potkat, budou Rytířské slavnosti na Pražském hradě od 9. do 10. července. Dvoudenní rytířské trunaje, doprovodný program pro všechny milovníky historie, středověku a těžké zbroje.

Na obou akcích najdete výběr více jak desítky nejlepších českých a slovenských medovin převážně od malovýrobců. Na našem stánku proběhne i tradiční minisoutěž o nejlepší medovinu. Přijďte ochutnávat, nakoupit anebo se osvěžit medovinovým drinkem.

Ochutnali jste u nás loni krvavě zbarvené medovinové mojito? Že ne? tak se přijďte přesvědčit, jak skvěle chutná a jak je osvěžující.

Prodejnu najdete v ulici na Zderaze 14, Praha 2 !

O otevření vás budeme s předstihem informovat a budeme moc rádi, pokud zajdete na skleničku! Sledujte pozorně další e-maily. Otevírací doba bude první týdny cca 10-21h.

Pokud jste dočetli až sem, ale nevyplnili náš medový dotazník, tak vás snad namotivujeme tím, že můžete získat medovinu. Losujeme!:-)

Přeji krásný a úspěšný den Vám všem!

Jiří Pouček, zakladatel Muzea medoviny

Obrázky k článku