Již v úterý 18. dubna od 19 hodin proběhne 1. velký degustační večer světově oceněných medovin, kde ochutnáte české i zahraniční medoviny, které obsadily v letošní soutěži převážně zlaté příčky. Na tuto speciální řízenou degustaci máme ještě volná místa, tak toho využijte:) Nutná rezervace předem. 

Pokud nestihnete degustaci, bude možné vybrané zahraniční vzorky ochutnat v rámci speciálního setu v Medovinárně po několik následujících týdnů.

6 medajlí směřovalo do Česka

Nejlepší umístění získala letos Radomilická medovina, která zabodovala hned na nejvyšších příčkách v kategorii polosladkých tradičních medovin. Nejlepší sladkou peckovou ovocnou medovinou na světě je broskvová medovina z rodinné firmy Pleva. Další medajli získala také jejich mátová medovina anebo bezová Ema z Medárny Hrádek. Porotu oslovila i medovina od začínajícího výrobce Filipa Tichého.

Kompletní přehled ocenění v komerční sekci najdete v souhrnném článku, který obsahuje seznam oceněných medovin od roku 2019.

Oceněné medoviny výhodně na e-shopu

Na e-shop jsem pro vás na tento měsíc nachystal 2 zvýhodněné sety oceněných medovin. První obsahuje 5 českých nejlepších medovin a druhý naopak 9 oceněných medovin ze zahraničí, konkrétně z Polska, Litvy nebo Španělska. Degustaci nejvydařenějších medových moků si tak můžete uspořádat i doma.

Mead Madness Cup 2023

Letos v únoru jsem se osobně účastnil jako degustátor nejznámější evropské soutěže medovin. Zúčastnilo přes 600 medovin a Česká republika měla opět své zastoupení i mnoho pěkných ocenění. Také spousta našich pečlivě vybíraných zahraničních dodavatelů v Madness Cupu boduje. Soutěž byla příležitostí potkat se osobně s mnoha výrobci nejen z Evropy, ale i z Asie nebo Ameriky. Mnozí mi své medoviny představili v rámci ochutnávek během společných večerů. V průběhu roku určitě do nabídky Medovinárny doplníme i další nové vybrané výrobce, jejichž medoviny pravidelně bodují v prestižních medovinových soutěžích a věřím, že i vám zachutnají.

V roce 2018 se v polské Poznani uskutečnil nultý ročník soutěže medovin a evropské konference pro výrobce nazvaný Mead Madness Cup. Od té doby si soutěž díky obrovskému nadšení a profesionalitě pořadatelů získala velké obliby a zájmu výrobců a to nejen z Evropy, ale z celého světa. 

Vychutnejte si jaro s medovinou !
Jiří Pouček
Medovinárna

Obrázky k článku