Osvěžující letní novinkou je divoká mladá malinová medovina z rodinné firmy Pleva. Neskutečně vydařená medovina čerstvě vykvašená s intenzívní vůní a chutí malin. Doplní limitové řady pohankové, červenorybízové, jostové a švestkové medoviny, které máme stále ještě nabídce, ale jejich zásoby se definitivně krátí.

Kompletní kolekci 10 medovin od Plevy je možné nyní objednat ve výhodném setu - včetně posledních 6 kusů ovocné melomely s červeným rybízem, která ve své kategorii v roce 2019 získala 1. místo na mezinárodní soutěži Meadmadness Cup!

Ze Slovenska od Bronislava Tomky jsem tento týden přivezl 12tiletou medovinu, kterou vyráběl ještě jeho otec. Úžasně výrazná medová chuť nás ohromila při ochutnávce. Jelikož dozrávala 12 let v dubovém sudu, tak je tato medovina opravdová rarita pro výjimečnou příležitost. K výrobě bylo použito 50% medu. Naplněno bylo ze sudu pouze 99 lahví, každá má etiketu se svým vlastním číslem, a pouze 12 lahviček z nich je k dispozici pro vás v Praze.

Pokud přijdete ve čtvrtek osobně do Medovinárny, můžete zdarma ochutnat i novou barrique medovinu od Miloše Kožáka ze Slovenska.

Na čtvrtek 23. července plánujeme další večerní medovinou párty All-you-can-drink. A na začátkem srpna pro vás chystáme večerní medovinový piknik v Praze, na Vyšehradě nebo pod Petřínem, nebo i jinde. Pravděpodobně 4. srpna, ale termín se může ještě změnit (třeba na základě vašich ohlasů...) Zájemci o účast, prosím pište na e-mail, akce nebude veřejná, bude pouze pro členy Klubu přátel Medovinárny.

Jsem rád, že jste většinou vzali s pochopením nutné omezení provozu Medovinárny pouze na čtvrteční otevírací dobu a že plně využíváte výdejní místa v Buddha čajovně a rozšířené možnosti zasílání přes Zásilkovnu - nyní s limitem až do 5kg. Zásilky z e-shopu jsou expedovány minimálně 2x týdně vždy podle aktuálního množství objednávek. Děkuji.

Krásné léto s medovinou!

Jiří Pouček

Obrázky k článku