Už od roku 2002 se v Americe slaví Den medoviny (Mead day) a to vždy první sobotu v měsíci srpnu. Tentokrát tedy tento slaďoucký den vychází na sobotu 7. srpna. Tradice se postupně rozšířila do celého světa, ale u nás jsme ji dosud nepropagovali. Myslím si, že to vůbec není špatný termín k oslavě medoviny. Pokud se medovina zakládá a nechává kvasit v průběhu léta z čerstvě vytočeného medu a měla by dozrávat alespoň 9 měsíců, je teď pravý čas vychutnat si medovinu z loňského medu. Ano, mnozí ví, že med můžeme uchovávat, než ho použijeme na medovinu třeba i několik let. Není to jako u vína, kdy musíme hned moštovat čerstvé sesbírané hrozny. Termín uprostřed léta navíc může u nás na severní polokouli upozornit veřejnost, že je medovina příjemné pití i během horkých dní. Mezinárodní den medoviny tu je, tak ho pojďme oslavit;-) !!

Speciální nabídka - doprava zdarma a 2 skleničky s logem při nákupu nad 1 200 Kč + účast v soutěži o karton vaší oblíbené medoviny

Pokud od toho okamžiku nejpozději do neděle 8. srpna 2021 večer učiníte objednávku na našem e-shopu v minimální hodnotě 1 200 Kč včetně DPH získáte:

  • poštovné zdarma při volbě služby Messenger
  • exkluzivně 2 skleničky s naším logem Medovinárna
  • kromě skleniček a dopravy zdarma obdržíte v balíčku instrukce k účasti do tajné soutěže o karton vaší oblíbené medoviny

Poštovné zdarma běžně nabízíme až od částky 2 500 Kč. Skleničky s naším logem zatím neprodáváme. Objednávky zadané do čtvrtka 9:00 ráno, obdržíte v pátek 6.8.2021. Speciální nabídka se nevztahuje na objednávky obsahující kanystry s medovinou a velkoobchodní objednávky.

Skleničky a vstup do soutěže získáte také při osobním nákupu nad 1 100 Kč v Medovinárně, pokud jste členy Klubu přátel Medovinárny. Registraci můžete učinit zde.

Den medoviny oslavíme v pondělí 9. srpna od 16 hodin

Pojďme si připít zázračně dobrou medovinou u nás v Medovinárně. Jelikož je ale Medovinárna zatím v sobotu zavřená a není vhodné slavit předem, oslavíme Světový den medoviny až v pondělí. Předpokládané trvání (pod)večerního sosání tekutého medu je od 16 do 21 hodin. Při konzumaci nad 250 Kč na osobu a rezervaci předem na našem e-shopu, vám namíchám medové mojito zdarma. K dispozici je pouze 15 míst a můžete přijít kdykoliv během akce.

Jaké novinky máme a jaké nás čekají v srpnu

V pondělí 2.8. naskladníme novou malinovou medovinu Pleva a doplníme broskovou a bezovou. Minulý týden jsme přivezli příjemně jemný metheglin ze Země Keltů. Na cestě z Polska je několik palet již vám dobře známých medovin značek Pasieka Jaros a Apis, ale připravujeme dodávku medovin od dalších polských výrobců. Pečlivě vybíráme každou lahvinku, aby v naší nabídce vynikala svoji jedinečností. Brzy také spustíme nekonečný seriál příběhů o výrobcích medovin.


Přeji krásné medové léto!

Jiří Pouček
Váš medovinárník


P.S. Zásoby litevské medoviny značky Šušvės midus se pomalu tenčí a některé druhy jsou již vyprodané. Pokud vás zaujala, tak neváhejte s objednávkou a můžete využít i tuto akci ke Dni medoviny.

Obrázky k článku