Druhové medoviny, tedy medoviny kvašené z konkrétního druhu medu, v současné produkci českých ani slovenských výrobců najdeme jen zřídka, byť patří dle mého názoru mezi největší delikatesy. V nabídce z ČR se setkáme např. s medovinou z medovicového medu (Tomáš Vorlíček) anebo slunečnicového medu (Miroslav Zelený), jinak se medoviny běžně vyrábějí z květového či smíšeného (květového+lesního) medu. Na Slovensku najdeme druhové medoviny jen u Apimedu.

V Potštejně se Milan Pleva jako jediný u nás nejvíce zaměřuje na jednodruhové medoviny, navíc jde při výrobě studenou cestou, která zachová všechny charakteristiky použitého medu. V nabídce má aktuálně 4 druhové medoviny - lipovou, akátovou, slunečnicovou a lesní, ale účastníci podzimní degustace už nějaký čas ví, že se chystá i další limitovka. Aktuální set 6 medovin doplňuje potštejnská z klasického "nedruhového" květového medu a speciální její varianta s propolisem.

Až do 23. června můžete přijít na košt těchto medovin za speciální cenu 150,- anebo nakoupit na prodejně nebo e-shopu všech 6 různých medovin Pleva za výhodnou cenu 990,-!

Pokud si nakoupíte lahvinky domů, pusťte si ke koštu sestřih záznamu z řízené degustace, kde se dozvíte ty nejdůležitější informace k výrobě a jednotlivým druhům. Video jsme natočili v říjnu 2017.

*****
A připomínáme, že 29. a 30.6. slavíme 2 roky otevření naší prodejny s barem a to byste neměli zmeškat. V nabídce bude určitě plástečkový med, speciální druhy medovin a snad se podaří i medový burčák:)

Přihlašte se: na pátek nebo na sobotu.

Máme již téměř 400 členů Klubu přátel a tak věřím, že to společně velmi dobře oslavíme právě na konci června !

Jiří Pouček

Obrázky k článku