Pan Evžen Báchor nám tentokrát od Pardubic přivezl aktuální sérii své medoviny z Kunětických strání. Je kvašená speciálními kvasinkami z vinařské oblasti Montpellier používané na červená vína. Ty se perfektně hodí ke kvašení právě tmavého lesního medu. Při prvním doušku máte opravdu nepochybný pocit, že pijete víno. Je to až neuvěřitelné, jaká může chutnat medovina. Buďte ale obezřetní, je výrazně prokvašená až k hranici 15% :)

Stavte se tento na ochutnávku zdarma této výjimečné medoviny a dozvíte se celý příběh. Kromě kunětické medoviny můžete vychutnávat dalších 30 druhů medovin.

Změna otevírací doby

Od středy 14.9. upravujeme otevírací dobu. Nyní budeme mít otevřeno od úterý do soboty od 14:00 do 20:00. Vypušíme tedy pondělí, posunujeme začátek otevíračky a přidáváme i sobotu, aby ochutnávku tradičních medovin nemohli minout víkendoví návštěvníci Prahy. Pokud přijdete před 20h, tak vás samozřejmě obsloužíme. V případě předem domluvených rezervací může být pro vás otevřeno až do 22h.

Medové akce tento týden

Ve zkratce uvádím přehled najzajímavějších akcí koncem tohoto týdne. Podrobnosti vám ještě připomeneme samostatným newsletterem.
  • v pátek 16.9. se koná v Praze na Hůrce - 2. pražské medobraní - setkání včelařů, ochutnávky medů a medovin, na našem stánku opět soutěž o nejlepší medovinu
  • v sobotu 17.9. nás najdete opět na Náplavce
  • během víkendu se koná v Brně další ročník akce Med roku, kde vám také nabídneme degustaci tradičních medovin

Naše pravidelné akce

Každý čtvrtek pro vás chystáme řízenou degustaci tradičních medovin - vždy 10 vzorků medovin a jejich příběhy, základní informace z historie a výroby medovin. Začínáme vždy v 19h. Doporučujeme rezervaci. Cena 190Kč.

Každý pátek již pravidelně pro velký zájem budeme míchat medovinové drinky. Tak se stavte na osvěžující mojito. Léto ještě nekončí!

Obrázky k článku