Včera byl Mezinárodní den včel, v médiích proběhlo mnoho reportáží ze včelnic. Mnozí naši dodavatelé hlásí celkem velké úhyny. Je to téma, o kterém se mluví už dlouhé roky a sám nevím, co k tomu dodat. Včely jsou oslabené, trpí nemocemi, roztoči, nedostatkem potravy díky monokulturám, zabíjí je pesticidy a negativní vliv má i sucho a kůrovec, který ničí lesy, kde je zejména ke konci léta pro včely medovice základem potravy. To jsou věci, které (troufnu si tvrdit, že) téměř každý z nás moc dobře ví. Všichni také víme, co s tím dělat, co je potřeba změnit, ale to už se velké části společnosti nechce nebo to nevažuje stále za až tak akutní a nutné za to aktivně bojovat. Avšak jedno je jasné, když včely vyhynou a spolu s nimi i další hmyz (nejen ten otravný jako mouchy a komáři..), tak nikdo nebude opylovat květy rostlin a stromů a bude malá úroda. Zastaví se mnohé potravní řetězce. Všichni to víme... Nemělo by nám to prostě být lhostejné..

Ale abysme byli pozitivní, tak v pondělí 25.5. otvíráme lahve! Přijďte k nám do Medovinárny na speciální večerní event nazvaný Medotvírák od 17 do 20 hodin. Přijďte ve skupinkách min. 3 osob, více podrobností najdete v události na webu nebo Facebooku. Rezervace míst nutná!

Od pondělí v příštím týdnu budete mít možnost chutnat:

  • novinku Herbowy z Pasieka Jaros (Polsko)
  • švestkovou medovinu od Plevy
  • 3 druhy Radomilické medoviny (z květového, lesního medu a propolisovou)
  • a některé další medoviny, na které jsme poslední dobou trochu zapomínali

Otevírací doba od 25.5.

  • pondělí 13:00-18:00
  • čtvrtek 13:00-19:00

Obnovíme i nabídku stáčené medoviny do PET lahví.

Nové výdejní místo denně

Poblíž od nás v Myslíkově ulici, v Buddha čajovně, kde bylo původně sídlo Muzea medoviny, zřídíme nové výdejní místo. Možnost výdeje 7 dní v týdnu až do 22h. Přesné časy budou uvedeny v e-shopu.

Těším se, že na setkání s Vámi v pondělí a další dny (ikdyž tedy stále s rouškami).

Jiří Pouček

Obrázky k článku