Doufám, že jste byli spokojeni s nákupem medovin v našem obchodě a že máte chuť proniknout do tajemství dalších druhů medovin ze Střední Evropy.

Když jsme spouštěli zasílání do zahraničí a e-shop v angličtině, uvažovali jsme, že bude lepší, když vybereme jen část produktů těch úplně neprodávanějších, protože jsme v té době měli v nabídce přes 100 druhů medovin. Jenže mnozí z vás si všimli i našeho lokálního českého e-shopu a nacházeli v něm další položky nebo objdnávali přímo na něm. Letos jsme na to museli již reagovat a vypublikovali jsme do mezinárodní verze kompletní katalog medovin. Nějaký čas trvalo, než jsme přeložili popisy jednotlivých produktů a nyní je opět ještě průběžně doplňujeme, abyste se mohli dozvědět co nejpodrobnější příběh každé lahve a každého medovinařství.

Brexit odřízl některé z vás a nás to velice mrzí, ale administrativní zátěž spojená s vyřizováním exportu je neúměrná. Ale řešíme to, ideálně hledáme nějaké obchodní partnery a lokální distributory. To samé platí pro další mimo evropské země. Chceme co nejrychleji uspokojit poptávku po medovině ze střední Evropy. Určitě budeme všechny z vás ze Spojeného Království informovat, až se medovinová cesta k vám znovu otevře.

3 roky zpět se v Česku ovocné medoviny vyráběly jen okrajově. Také měla většina výrobců svoji stálou nabídku bez větších obměn. Mnoho výrobců jsem oslovoval, aby zkusili změny, začali experimentovat a využili díry na trhu. Přestože jsou české země spíše kolébkou metheglinů, začínají se stále více prosazovat přírodní medoviny vyráběné pouze z medu bez koření a bylin. Loňský rok se roztrhl pytel s ovocnými medovinami, kterých vám můžeme nabídnout několik desítek. Stále častěji se výrobci k tradiční výrobě a nechávají medovinu dozrávat v dubových sudech. 

Obrázky k článku