Poslední měsíce začal docela velký zájem nejrůznějších médií o medovinu. Je to zejména tím, že přišla zima a medovinu, zejména tu horkou, má většina lidí spojena se zimou a blížícími se vánocemi. A jelikož byl poslední roky velmi často pod drobnohledem med, tak se konečně pomalu dostává i na medovinu. Na trhu je mnoho medovin, běžně ale seženete jen úzký výběr několika velkovýrobců. Srovnat medoviny vyráběné různými postupy je docela oříšek. To, co opravdu nemáme rádi, je hodnotit komerční medoviny, které nejsou vyráběné tradičním způsobem. Jak můžeme hodnotit chuť medoviny, které je doslazená cukrem? Jak můžeme hodnotit medovinu s umělým mandlovým aroma? Máme nastavené hodnocení medovin podle téměř deseti kritérií, aby byl výsledek co nejobjektivnější. Nakonec však ale vždy záleží na tom, zda jste příznivci medovin přírodních, kořeněných, sušších či sladších. Ale to je úplně přirozené.

Výsledky testu medovin najdete v 45. čísle Květů. Už je v prodeji od minulého týdne, tak ať ho nepropásnete.

Termíny degustací do vánoc

Vypsali jsme pro vás mnoho termínů degustačních večerů a přidali ještě několik ochutnávek domácích medovin, které jsou v tuto chvíli zdarma pro členy Klubu přátel. Termíny se nám plní, protože kromě toho realizujeme i ochutnávky mimo naše prostory, pro firmy na večírcích atp. Pokud máte zájem o speciální předvánoční degustaci, zarezervujte si místo co nejdříve.

Spustili jsme e-shop s výhodnějšími cenami

Pokud máte již vybránu medovinu, kterou chcete koupit, můžete si ji rychle zarezervovat a poté vyzvednout na prodejně nebo si ji(je) nechat poslat poštou či zásilkovou službou. Využívejte pro objednávky a rezervaci medovin náš nový e-shop. Některé zboží je totiž v e-shopu za výhodnější ceny.

Kromě medovin jsme pro vás v e-shopu ale připravili také: 

Dárkové poukazy, ale i balíčky a široký sortiment medů od včelarů můžete zakoupit i přímo na prodejně. Od příštího týdne vám připravíme na prodejně i balíček dle vašeho přání.

Klub přátel Muzea medoviny má již přes 60 členů

Před 2 měsíci jsme začali propagovat náš zákaznický klub a rychle se rozrůstáme. Členové Klubu přátel Muzea medoviny mají při nákupu na prodejně slevu 5% (na medovinu týdne 10%). Nejste ještě členy klubu? Nyní máte do konce listopadu 2016 možnost se stát členy zcela zdarma. Jinak je členství podmíněno min. jedním nákupem.

Stánek s medovinami u kluziště na Černém mostě

Na horkou medovinu Tomka a další výběr medovin, medy a medutelu, můžete zajít na Černý most, kde se o víkendu otevřelo veřejné kluziště. Kluziště a přidružené stánky se nalézají vedle západního východu z obchodního centra poblíž směru cesty ke stanici metra. Medovinu tam dodáváme přímo z Muzea:) Tak až nebude pršet, vyražte na led. 

Již brzy vyjde náš nový článek Jak vybrat medovinu jako dárek. Sledujte poštu.


Mějte se krásně
a buďte zdrávi!

Jiří Pouček

Obrázky k článku