Pokud jste nestihli povánoční včelařský stream s Jaroslavem Lstibůrkem, výrobcem Medového vína z Českého lesa, podívejte na záznam. Je nabitý odbornými informacemi a zkušenostmi, jen si to chce nechat víc času..

Aktuální otevírací doba

Po dobu platnosti stupně 4 a 5 (kočko)PSA budeme mít otevřeno pouze:

  • pondělí a čtvrtek 13-18h

V týdnu od 1. do 7. února budou medovinové prázdniny a kamenná prodejna bude zavřená.

Zakládáme VIP klub degustátorů

Nejen já sám, ale i spousta z vás, s obrovským nadšením rádi ochutnáváme nové medoviny od nových výrobců, protože každý má svůj jedinečný rukopis. Pomalu a jistě se vyčerpávají zdroje u lokálních výrobců (ikdyž letos jsme těch novinek měli opravdu hodně), a tak bych si rád spolu s vámi rozšířil obzory o medovině i z dalších zemí. Chci začít evropskými státy, které jsme ještě v nabídce neměli, a pak se pomalu propíjet i do dalších končin světa, USA. Kanady, Mexika, Brazílie atd. Ve světě je aktuálně asi 700 výrobců medovin. Nevím, jestli je reálné dostat se ke všem, ale pojďme jich ochutnat co nejvíc;-)

Členství by zahrnovalo možnost ochutnávky každé zahraniční medoviny, kterou se nám aktuálně podaří získat. Z příspěvků členů bychom vždy zajistili další medoviny. Tyto medoviny by nebyly v žádných oficiálních degustacích. Na ochutnávky byste mohli příjít individuálně anebo na speciální VIP degustační večery.

Pokud o členství máte zájem, napište mi nebo se přímo zastavte na prodejně. Předběžnou cenu za členství nastavuji prozatím na 500,- Kč čtvrtletně. Ideální počet je cca 10-20 členů. Věřím, že aspoň takový počet medovinových fajnšmekrů tato nabídka prozačátek zaujme.

Začneme natáčet videa a online streamy

Až se mi podaří zajistit vhodnou techniku anebo někoho, kdo by s tím pomohl, začneme natáčet tématická videa a online streamy. Můžeme navštívit konkrétní výrobce nebo vysílat přímý přenos z Medovinárny. Jelikož možnosti ochutnávek a setkávání jsou nyní vládními nařízeními omezené, tak to vidím pro další měsíce jako velmi zajímavou cestu, jak vás s medovinou a novinkami seznamovat. Pokud máte někdo z vás zkušenosti se streamováním, prosím ozvěte se mi. Rád bych v průběhu ledna zrealizoval první stream.

Snížená cena za medovinové "šampaňské" (sparkling mead) pokračuje až do 27. ledna 2021, ale pouze pro polosuchou šumivou medovinu ze slovinského včelařství Jere.

Co přinese tento rok, ještě úplně nevíme, ale cítím, že je vše na dobré cestě. Každopádně medovina vždy vše dobré podpoří:) Připíjím na Vaše zdraví, úspěchy a odvahu !

Jiří Pouček

Obrázky k článku