Degustace druhových medů a medovin 14.5.

Blíží se jedinečná degustace druhových medovin, která bude obohacena i o ochutnávku druhových medů. Proběhne již příští týden v ÚTERÝ 14. května! Věřím, že jste jen pozapomněli nebo přehlédli pozvánku, ale tato degustace bude zcela mimořádná. Ještě nikdy předtím jsme nekoštovali současně tolik medovin z různých druhů medů.

Nebude chybět medovina z akátového, lipového, slunečnicového, javorového, kaštanového nebo pohankového medu. Vychutnáme si čistou autentickou chuť medu v medovině bez jakýchkoliv dalších přísad a zaměříme se samozřejmě přednostně na medoviny vyráběnou studenou cestou. A řekneme si proč. Za mě TOP!yes

All you can drink 31.5. a klubová degustace 6.6.

Dále vás čeká oblíbený All you can drink poslední květnový den a tentokrát to vyšlo hezky na pátek. Ve čtvrtek 6. června ochutnáme všechny poslední jarní novinky. Přihlášení a platba předem ne e-shopu.

Výroční oslava 8 let Medovinárny 28.6.

Už je to tady, další rok je za námi a opět jsme přežili :) Tentokrát je hodně co slavit. Dal jsem dohromady nový skvělý tým, s kterým jste, věřím, spokojeni i vy zákazníci. Za poslední rok jsme zařadili takovou fůru novinek, že si společně bujaře užijeme a vychutnáme ty nejlepší z nich! Odhaduji, že budete moct okoštovat asi tak 20 druhů medovin... takže se na vás těším!

Cena za 1 osobu zůstává pro letošní rok ještě stejná: 690,- při platbě v předprodeji do 26.5.2024

Ochutnávka ciderů v soutěžním duchu

Tato květnová ochutnávka 23.5. se ponese v duchu soutěživosti a v unikátním mezinárodním zastoupení. Z Česka se prochutnáme přes Španělsko, Německo, Francii a dokonce i cidery z USA. Představíme Vám jak uchazeče, kteří soutěžili v kategorii cidrů na třicáté čtvrté Zlaté Pivní Pečeti v Litoměřicích, tak vzorky, které se utkaly na Cider Worldu ve Frankfurtu. Večerem Vás provede cidrie František Apfelbeck, výrobce a vlastník Kvasírny Jara.

Unikátní druhové medy ze Slovinska - kaštanový, borovicový

Jelikož možnosti českých včelařů nemohou dát dohromady takovou širokou a zajímavou škálu druhových medů, rozhodl jsme se příležitostně do ČR přivézt spolu s medovinami i zajímavé jednodruhové medy. Tentokrát jsem při své cestě Slovinskem objevil včelařství Batištuta nedaleko Nové Gorice, jihozápadně od Triglavského národního parku. Uchvátil mě jejich kaštanový med a nemohl jsem se od něho odlepit. Část včelstev mají umístěny v okolí své obce, ale s některými kočují. Výrazné kaštanové porosty jsou totiž jihovýchodně od Lublaně, borovicový med zase získávají z oblasti kolem známé jeskyně Postojna Jama.

Pokud přijdete příští týden na ochutnávku druhových medů a medovin, ochutnáte i břečťanový med a další zajímavosti ze Slovinska. Když vás tato nabídka zahraničních medů zaujme, určitě v budoucnu zařadíme zajímavé medy i z dalších lokalit jiných zemí.

Další novinky...

Od Dr. Bojdy jsme nově zařadili medové sirupy a mnohé další ovocné a ořechové medové pochoutky. Medoviny nejsou jediné vynikající:)

Od března máme v Medovinárně pro vás celkem 12 lahodných novinek - z Vorlíčkova včelařství (Lyshaka a Monique Barrique), 6 medovin ze Včelařství Smolík, lipové medové víno od pana Lstibůrka nebo nové polské ovocné svařené medoviny od Apisu. Všechny tyto novinky podrobně rozeberu v dalším newsletteru, který už mám rozepsaný.

Musel jsem toho do dnešního nacpat tolik informací najednou, protože jsem se minulý měsíc ke psaní moc nedostal. A abych si udělal průběžnou statistiku, zda jste dočetli až do konce, tak přijďte již tento čtvrtek 9.5. od 18h na mimořádnou zdarma ochutnávku medovinových novinek. Rezervace míst odpovědí na tento e-mail. Pouze prvních 8 odpovědí má místo jisté ;-)

Ponořte se s námi do vymazlených chutí medovin!

Jiří Pouček
Medovinárna

Obrázky k článku