Zlato v kategorii "Metheglin - Sweet" získala Vánoční Ptická medovina Jiřího Bartoše. Tak jsme rádi, že nás výrobce takto ve světě pozitivně reprezentuje. Je dobré, že je o kvalitní české medovině slyšet, protože jsme tu často spíše ve stínu sousedního Slovenska. A také je to jisté povzbuzení pro příště i pro další výrobce, že i začínající medovinař může získat opravdu veliké uznání ve světě. No a kdo neví, co je metheglin...? Ne, to určitě víte... Chodíte přeci na degustace:) Ale kdyby si někdo nebyl jistý, tak zde stručné a jasné vysvětlení..

Kompletní výsledky na stránkách pořadatele soutěže.

Takže gratulujeme a až bude příležitost, zajistím nějaké lahvinky na košt a uděláme ochutnávkovou akci, možná i s výrobcem, pokud najdeme vhodný termín. Ale to dáme včas vědět. Počkáme si až přijede přes velkou louži ona zlatá medaile:)

Takže tím ale už opravdu uzavřeme loňské vánoce a vrhneme se na velikonoce. Spáchali jsme pro vás pár zajímavostí.

Předvelikonoční poznávačka medovin

Ve středu 28. března od 18h, kdy jistě máte všichni čas, si můžete zkusit zasoutěžit a ověřit si pamětovou stopu na vašich chuťových buňkách. Vyhlašujeme první poznávací soutěž medovin. Musíte přijít včas, protože tak v 18:30 už bude večer v plném medoproudu.

Každý za vstupní příspěvek 190,- dostane postupně 10 vzorků medovin a bude hádat, o jaký konkrétní druh z naší nabídky se jedná. Takže třeba, když vám nalijeme temně červenou medovinu, takto asi nebude akátová, to dá rozum:) Pokud uhádnete vzorek, dostanete navíc další. Pokud jich trefíte 5, tak nic neplatíte.

K ruce se vám určitě bude hodit Degustační knížka 2018, kterou buď již máte nebo si ji můžete zakoupit na místě.

Kdo správně pozná nejvíce vzorků, získá jako odměnu jednu lahev z těch, které poznal. Takže někdo určitě vyhraje. Pojďte do toho! Dlouho jsem přemýšlel, jak pravidla nastavit, tak uvidíme, jací jste fajnšmekři:-) Tentokrát napoprvé to uděláme jednoduché, budeme zařazovat celkem běžné vzorky, které dáváme do degustací. Tak kdo se stane Jarním medovinovým králem?

Registrace nutná - kapacita pouze 15 osob.

Medovina na velikonoční pohodu s rodinou

Pokud si u nás na prodejně nebo v e-shopu koupíte alespoň 5 různých lahví medovin o objemu min. 0,5L, dostanete k nákupu zdarma Ambrozii Original - aperitivní medovinu, loňskou novinku od Apimedu. Platí při nákupu nebo objednávce do 29. března včetně anebo typicky do vyprodávání zásob. Ambrozia získala v únoru ocenění Zlatá Salima 2018. Lahodná chuť medu a jemná hořkost 18 druhů léčivých bylin má pozitivní účinky na trávení. Tak a velikonoční přípitek s drahou polovičkou nebo s celou rodinou už máte vyřešený.

Ano, dlouho jste od nás nečetli žádný e-mail, bylo toho nějak moc, útočily na nás bacily a pak jsme také obměňovali tým, abyste měli lepší servis. Máme novou prodavačku Moniku a po měsíci musím říct, že se jí daří velmi dobře a o našem sortimentu už toho ví skoro tolik, co já :-)

Mějte krásné dny a nezapomeňte si v neděli přeřídit budíky na letní čas! A je to dopředu nebo dozadu?:D

S pozdravem
Jiří Pouček

Medovinárna
Muzeum medoviny

Obrázky k článku