Nemálo z vás při našem průzkumu projevilo zájem o exkurze do zahraničí za výrobci medovin a tak si chci ověřit, zda váš zájem trvá a zda se shodneme v termínech.

1. Nejbližší akce je již příští týden a to JARNÝ MEDOKVAS ve Smolenici na Slovensku v areálu v firmy Včelco. Akce se koná celý den v sobotu 26. května. Na akci je možné ochutnat všechny druhy medovin, všechny řady Včeloviny, medová pivečka, medový burčák, medové limonády i medové cidery. Všechno, co se dá vyrobit z medu a vypít. A na to je potřeba aspoň ten půl den!

Na akci pojedu již potřetí a vždy jsem nadšen! Pokud se někdo chcete přidat nabízím až 3 místa. Ubytování bych zajistil přímo na zámku ve Smolenici. Na neděli bych domluvil exkurzi u některého z dalších výrobců na Slovensku a program proložili navštívením některých pěkných míst, buď v Bílých Karpatech nebo v Trnavském a Nitranském kraji. 

Prosím o rychlou odezvu, zda byste se přidali sami nebo ještě s někým. Můžeme jet i ve více autech v případě většího zájmu.

2. V úterý 29. května připomínám Řízenou degustaci s Medovínem u nás na prodejně.

3. Na začátek července plánujeme vícedenní pobyt ve Slovinsku v termínu od 4. do 8.7. V plánu je několik návštěv výrobců (ideálně každý den jedna návštěva v podvečer) a zbytek dní využít poznáváním zajímavých míst, měst (Lublaň, Maribor), přírodních zajímavostí (jeskyně v krasových oblastech) a lehká turistika. Medovinu můžeme proložit i vyhlášeným vínem anebo i místním medovým pivem. Zajímá vás to? Chcete jet přímo ke zdroji medovinového šampaňského? Prosím opět o co nejrychlejší odezvu, abychom včas vymysleli dopravu a ubytování.

4. Kdo jste byli na degustaci Přibyslavských medovin s panem Zeleným, tak si pamatujete, že nás zval na medobraní. Máte-li chuť se zajet podívat a mrknout se na stáčení medu, zamlsat si čerstvého medíku, podívat se i na výrobu medovin, bude se konat někdy cca po 3. červnu. Kdo se přihlásí, tomu dám vědět přesný termín.

Připomínám ještě, že celý květen můžete přijít koštovat všechny druhy vinných medovin!

A vlastně bych ouplně zapomněl. Na konci června, konkrétně v pátek 29. oslavíme 2 roky prodejny. Pro mimopražské afterpárty v sobotu 30.6.!

Pište mi na e-mail info@muzeummedoviny.cz

Tak se na Vás těším!

S vychlazenou medovinou zdraví
Jiří Pouček

Další obrázky k článku