Manželé Belicovi vyrábí medovinu již 10 let, vařenou z květového a akátového medu. Tekovská je pojmenována právě po blízkém hradě Tekov, kde jistě v dávných dobách středověku holdovali i medovině. Domnívám se, že by tam zrovna tato medovina tekla proudem. Je příjemně sladká, jemná, prostě klasická medovina. Aktuálně vám na prodejně tento a příští týden nabízíme právě tekovskou medovinu světlou, neboli přírodní pouze z medu.

Kromě světlé máme ale v nabídce i letošní novinku Tekovskou medovinu - Metheglin a do prodeje jsme dali i omezený počet 10ti lahví kořeněno-bylinkové Tekovské světlé medoviny ještě z roku 2014.

Každý den 2 medoviny na ochutnání zdarma

Chceme, aby se nově příchozí mohli lépe seznámit s medovinou. Dost často přicházejí lidé, kteří medovinu moc neznají. Někdo by rád napoprvé ochutnal přírodní medovinu, jiní zase spíše třeba bylinkovou variantu. Proto příjemnou změnou na prodejně je, že každý den máte možnost zdarma ochutnat jednu ze 2 různých medovin. První vybíráme vždy klasickou pouze z medu a jednu kořeněnou, bylinkovou či ovocnou. Pokud chcete prozkoumat další chutě, máme vždy vychlazeno cca 20 dalších medovin nejrůznějších druhů.

Sobotní Náplavka a od listopadu každý týden

V sobotu 15. října jsme opět na Náplavce s panem Rosickým, tak nezaspěje někde v úlu a přileťte od 8mi do 2vou odpoledne:) Kromě cca 8 vybraných českých medovin od malovýrobců nabídneme tentokrát i ohřátou medovinu. Zájemcům stočíme medovinu do litrových PET lahví lesní medovinu třeba k příjemnému víkendovému posezení s přáteli.

Na prodejně ohřátou i stáčenou medovinu každý den

Přijďte se zahřát, když budete v centru! Ohřátou medovinu si můžete dát u nás každý den od úterý do soboty i na prodejně. Stáčené medoviny máme již ve 2 drzích - aktuálně lesní a akátovou ze Slovenska, ale chystá se na další týdny nová zásilka knížecí hřebečské medoviny.

Připravujeme pro vás velký návod, jak medovinu vybrat jako skvělý dárek a to nejen na vánoce.

Přeji Vám všem krásné dny a přijďte si s námi dát kalíšek a popovídat na prodejnu!

Jiří Pouček
majitel Muzea medoviny
Na Zderaze 14, Praha 2