V prvé řadě jsem vám všem našim zákazníkům i fanouškům chtěl poděkovat. Bez vás by to ty celé roky nešlo, zejména ty poslední 2 roky. Jste úžasní, milí, ale i nároční. Jdete primárně za kvalitou a ne jen za cenou. Vážíme si toho, že jste si náš podnik našli a důvěřujete našemu sortimentu. Je to již téměř 10 let, kdy jsem začal cíleně vyhledávat zajímavé medoviny v Česku i zahraničí a i dnes jsem část odpoledne strávil ochutnávkou nových vzorků od potenciálních dodavatelů z Německa, Chorvatska a Litvy. Na středu mám nachystanou velkou řadu dánských medovin. A to se říká, že by si člověk neměl nosit práci domů:-)

Irská medovina poprvé v Česku

Před 2 týdny jsme obdrželi zásilku medovin značky Kinsale Mead z irského West Corku, kde se po 300 letech rozhodli obnovit výrobu medoviny. Za několik let získala rodinná firma Dempseyových mnoho významných ocenění a vy si jejich medoviny nyní můžete vychutnat také u nás v Medovinárně. Ale nečekejte velmi sladké medoviny, jaké jsou typické pro střední Evropu. Irské medoviny Kinsale Mead jsou naopak polosuché až suché. Vychlazené jsou příjemně osvěžující během horkých dní. Atlantic Dry je kvašená z pomerančového medu, bobulová Hazy Summer a  rybízo-višňová Wild Red jsou krásně propojené s ovocem až do temných odstínů. Do nabídky jsem vybral i 2 šarže dozrávané v dubových sudech a dárkový ochutnávkový set. Tak jsem zvědav, zda vám také zachutnají.

Nové řemeslné medoviny Apis

Dost možná největší výrobce medovin na světě, polský Apis, s tradicí od roku 1932, přišel letos s dalšími novinkami. Třeba si říkáte, že ke stávajícím přes 20 druhům medovin, které měli dosud v nabídce, se už nedá nic nového vymyslet. Ale ano, tyhle nové řemeslné chuťově bohaté ovocné medoviny jsou prostě vynikající. Stačí začít Švestkovou dámou, což je trójniak, a už chcete ochutnat i další. Proč ne, dwójniak Rybízový král a półtorak Malinové Eso jsou vynikající ovocné medoviny, od kterých je těžké se odlepit.

Přešvestkováno

Před měsícem jsem upozorňoval na švestkový półtorak Piasecki z Mazurských miódů, před chvílí na švestkový trójniak Apis a k tomu všemu jsme minulý týden obdrželi i novou švestku z limitované řady jedinečných medovin Pleva. Oproti edici z roku 2020 obsahuje více alkoholu, je stejně lahodná, možná i lepší. Během naší výroční oslavy byla účastníky vysosána neuvěřitelnou rychlostí ;-)

Letní otevírací doba

Kromě svátků následující dny, budeme mít přes celé léto otevřeno od úterý do soboty v časech 12-19:00. Každý pátek a sobotu do konce července můžete přijít na Vypij kolik můžeš medovin stále ještě za stejnou cenu jako dříve. Také pro vás mícháme naše originální medovinové mojito a osvěžíme vás ledovou medovinovou tříští z medovin z akátového nebo lesního medu.

Během léta vás bude obsluhovat Šárka, která je také velká odbornice přes cider, nová posila do týmu - Honza a mě osobně snad také občas zastihnete :D

Závěrem chci říct, že se moc těším na další rok s Vámi a na všechny skvělé medoviny, které si zase vychutnáme. Bude jich určitě spousta a budeme pro vás pečlivě vybírat vždy jen ty nejlepší.

Přeji krásné léto plné odpočinku a pohody, samozřejmě s pořádně vychlazenou medovinkou při ruce!

Jiří Pouček
Medovinárna - Dobrý cider

Obrázky k článku