V roce 2017 jsme mezi vás pustili výtisky degustační knížky, která ale byla postupem času stále méně aktuální. Výtisky byly před pár týdny rozebrány a přemýšlel jsem, jak ji vylepšit, zmenšit nebo zvětšit, jaké medoviny zahrnout a jaké už ne a kolik nechat volných řádků či stránek. Knížka v papírové podobě není moc flexibilní a také neumožňuje vpisovat poznámky většího rozsahu. Žijeme v digitálním století a tak jsem se rozhodl, že se Medovinárna bude držet v rámci svých možností moderních trendů. Je tu snad někdo, kdo ještě nemá chytrý mobil? Do našeho vznikajícího mezinárodního medovinového katalogu MeadWorld jsem integroval první verzi jednoduché degustační knížky. V budoucnu vše zahrneme přímo do mobilní appky, ale teď na to zatím není rozpočet.

Co online degustační knížka umí oproti té papírové?

1. V katalogu si můžete označit medoviny, které jste již ochutnali a zapsat si jejich hodnocení - vkládáte ho pomocí hvězdiček (1-5) s možností textové poznámky. Můžete zadávat buď celkové hodnocení, ale i hodnocení vzhledu, vůně a chuti.
2. Můžete si také značit medoviny, které máte zájem dále ochutnat (wishlist). Pokud ji máme u nás v nabídce, máte u ni hned odkaz na položku v e-shopu. Věříme, že si medovinu nakoupíte právě u nás:) Nakonec vám prozradím, že můžete hodnotit jakékoliv produkty v katalogu: medoviny, cidery, limonády nebo medutely.
3. Knížku nikdy nezapomenete, máte ji stále s sebou v telefonu. Data jsou uložená na našich serverech, nemohou se ztratit.

V současné době je degustační knížka k dispozici primárně v anglické verzi na stránkách MeadWorld.com, ale pokud byste tam některé medoviny nenašli, můžete zkusit i českou verzi na adrese www.medovinarna.cz. Abyste mohli využívat degustační knížku, musíte se zaregistrovat do těchto stránek. Registraci proveďte ale vždy na webu https://www.meadworld.com/signup. Pokud by systém hlásil, že již registraci máte, je možné, že se vám již vytvořila v souvislosti s přihlašování na některou naší degustaci v nedávné době. V takovém případě proveďte reset hesla: https://www.meadworld.com/password-recovery. Kdyby ani toto nezabralo, napište mi e-mail a nějak se s tím poperu.

Budeme rádi za vaše ohlasy, postřehy, co vylepšit a pokud to bude v naších silách, tak to zrealizujeme.

Podpořte nás nákupem předplacených degustačních voucherů

Dělám vše, co umím, pro udržení provoz podniku, ale nemáme žádnou velkou vatu a tak je náš operativní prostor velmi úzký. Moc potřebujeme vaši pomoc (formou objednávek produktů nebo voucherů), která nám umožní lépe dýchat. Proto nyní nabízíme prodej dlouhodobých degustačních voucherů. Termín vydání a začátku prodeje: po skončení omezujících opatření pořádat degustace = otevření barů. Platnost se počítá od 1. dne využití voucheru.

Předplacených vzorků á 0,4dl Cena vč. DPH Platnost Omezení
Poukaz 100 3490,- 2 roky max. 30x archívní nebo barrique medovina
Poukaz 50 1790,- 1 rok max.15x archívní nebo barrique medovina
Poukaz 25 990,- do konce roku 2020 max. 7x archívní nebo barrique medovina

Navíc prvních 10 z vás budoucích medovinových odborníků, kteří si vyberou 100 nebo 50 vzorkovou degustaci, získá možnost nákupu šumivé medoviny ze slovinského včelařství Gregor Jere 1+1 zdarma, tedy dvě lahve medového "šampaňského" za cenu jedné. V roce 2018 získala 1. místo v mezinárodní soutěži. Voucher na nákup bude platit do 30.6.2020.

Aktuální otevírací doba (do 24.5.)

Od příštího týdne máme otevřeno pouze

  • pondělí 12:00 - 15:00
  • čtvrtek 13:00 - 18:00
Pondělní zvýhodněné rozvozy jsme zrušili, Praha už je opět zcela neprůjezdná:/

Nové výdejní místo - DOBRÝ CIDER

Abysme vás vyšli vstříc a mohli jste si medovinu vyzvedávat pohodlněji a celý týden, zajistili jsme vám výdejní místo ve specializované prodejně ciderů Dobrý cider v Podskalské ulici (mezi Výtoní a Palackého náměstím). Otevřeno mají úterý - pátek 12-19h. Pouze pro předem zaplacené objednávky (online kartou nebo převodem). Zavážení výdejního místa 2x týdně.

Až to bude možné, zajistíme výdejní místo i v Buddha čajovně v Myslíkově ulici, kde bude pohodlnější vyzvednutí objednávek 7 dní v týdnu až do pozdního večera.

Oslava 4 let Medovinárny 26.6. již obsazena, ale bude Medotvírák!

Nestačil jsem věřit svým očím, jaký rychlý zájem byl o účast na výroční oslavě. Je mi jasné, že už se na osvěžující medovinky nebo medová mojita děsně těšíte. Máme i několik novinek. Hned, jak budeme vědět, kdy se budou otevírat bary, vyhlásíme akci Medovotvírák = medový otvírák a otevřenými medovinami zaplníme náš nyní vypnutý chlaďák na prodejně. Popovídáme si při této příležitosti neformálně i o současné době. Rád se dozvím také od vás, jak se máte, jak jste tyto měsíce zvládali, co se u vás změnilo.

Krásný zbytek víkendu!
Jiří Pouček

Obrázky k článku