Věnovat medovinu je určitě skvělé řešení pro někoho, kdo má rád dobré a kvalitní pití s nádechem tradice a historie. Medovina je jedinečný nápoj, který opravdu zahřeje. A teď už jen co a pro koho vybrat.

Dárkové balíčky a sety

Dárkové sety jsou řešením pro ty z vás, kteří chcete darovat více medových produktů a nejste si jisti, jak je vhodně nakombinovat. Zejména od značky Pleva jsme pro vás vybrali spoustu hotových balíčků pro ženy, pro chlapy, pro dva. Balíčky jako Voňavé chvíle s medovým punčem, Vnitřní pohlazení pro dva nebo Degustační sada medů jsme si vyzkoušeli jako vaše neoblíbenější. Krásné balíčky nakombinované s medem můžete zakoupit i s Tekovskou medovinou nebo Včelovinou

Mílovníkům vína a medoviny může přijít vhod Sommeliérský set se Včelovinou Špeciál, která je opravdu nejlépe hodnocenou medovinou od počátku otevření naší Medovinárny.

Atmosféru tradiční výroby medoviny navodí dárkové krabičky s keramickými lahvemi polské medoviny Apis. Můžete vybrat klasickou polosladkou medovinu Piastowski anebo nejsladší Jadwigu nebo Lubelski Miód pitny. Milovníka ovoce potěší dárkový ovocný set se 3 medovinami.

Kompletní přehled Dárkových setů

Dárkové lahve a archívní medoviny

Pokud chcete zůstat u nákupu jedné lahve nebo si balíčky sestavit sami, dám vám několik tipů na velmi dobré medoviny v krásných dárkových lahvích:

Další tipy na dárky najdete v sekci Dárkové lahve nebo Archívní medoviny na našem e-shopu a opravdu je z čeho vybírat.

Medoviny v dárkových krabičkách

Několik velmi oblíbených medovin vám můžeme nabídnout v originálních dárkových krabičkách:

Pro příznivce severské mytologie

Medoviny nesoucí odkaz na významné postavy nebo události severské mytologie jste si velmi oblíbili a za mě doporučuji jako sázku na jistotu velmi chutné španělské sezónní a méně alkoholické medoviny Odin nebo Loki, či klasické medoviny Ragnarök anebo Freyju.

Jaký produkt přidat k medovině?

Čím doplnit dárek pro někoho, kdo má rád včelí produkty? Přidejte rozhodně pěkný poctivý medík, ať již čistý nebo ochucený, s ovocem, ořechy atd. Nejvíc mohu pro tento rok doporučit produkty z Kubešovy manufaktury nebo Včelí farmy Kurtinovi.

Balíček můžete obohatit i voskovou svíčkou anebo nějakým užitečným produktem z nabídky medové kosmetiky. Z mnoha mastiček, krémů, balzámů, mýdel určitě něco vyberete. Zubní pasta nebo šampon s propolisem či medová pěna do koupele je sázka na jistotu.

Medovinový přípitek

Ať už bude Štědrý den nebo se chystá Silvestrovská oslava či Novoroční přípitek (ale i jiná významná příležitost) nejvyšší a nejcenější kategorií medovinového sortimentu jsou šumivé medoviny vyráběné tradiční metodou druhotného kvašení v lahvi, obdobně jako šampaňské. Ze Slovinska vám dodáváme opravdu ty nejlepší a nejkvalitnější šumivé medoviny:

Pokud ale chcete nejdříve vyzkoušet bublinky v medovině před nákupem výrazně dražší šumivé medoviny, zkuste zajímavé frizzante medoviny:

Pokud zrovna nejste příznivci bublinek, zvolte aperitívní medoviny Ambrozia.

Budu rád, když vám v Medovinárně pomůžeme vybrat krásný dárek, který potěší !

Krásné dny a dobrou volbu přeje
Jiří Pouček
Medovinárna

Obrázky k článku