Nejdříve začnu tím pozitivním a tedy tím, co jsme pro vás nově nachystali. Protože se naše nabídka rozrůstá a baví nás objevovat nejen nové medoviny, ale i nové medové nápoje. A o tom bude naše Medovinárna v dalších letech!

Novinky v nabídce

Od června máme ve stálé nabídce Medový speciál Ogar až z dalekých Beskyd. Velmi vynikající pivo, které mě okouzlilo při zcela náhodné návštěvě pivovaru po výšlapu na Lysou horu. Konečně tedy máme pivo ve skle a ne v plastu!

Oblíbené medové limonády Mellos od Opre' Cidery ze slovenských Košic jsme rozšířili o 2 nové varianty: Natural energy a Zázvor-citrón. Natural energy obsahuje byliny, které povzbuzují tělo a pomáhají činnosti mozku. Zázvor s citrónem je skvělá osvěžující limonáda s vyváženou kombinací lisované zázvorové a citrónové šťávy. Velmi chutná dětem, takže se nemusíte bát přijít na ochutnávku medovin s celou rodinou.

Na závěr koštu medovin bych doporučil panáka medového likéru, který jsme zařadili z ovocného lihovaru Agnes v Bohdanči. Říkají si Zelená Bohdaneč, vysazují ovocné sady - hrušky, švestky, jablka a také chovají včely, od kterých mají dostatek medu na výrobu medoviny i medových likérů. Na všechny produkty mají certifikaci Kosher. Přírodní medovinu vyrábějí studenou cestou bez koření a bylin a z likérů máme v nabídce dokonce 4 druhy: višňovo-medový, bezinkovo-medový, ořechovo-medový a pivní s medem (když už máme u nás i to pivo).

Od výrobce Naturel máme nyní velkou část sortimentu včetně speciální kávové medoviny, jejíž intenzívní aroma prostoupí místností, kdykoliv si jen otevřete lahev.

Postupně nové produkty zařadíme i do e-shopu, ale máme tam již tolik na výběr, že mohou mít jistě mnozí z vás mírně rozhodovací paralýzu:)

2-denní Čajomír příští víkend 18. a 19. srpna

Už potřetí se budeme účastnit festivalu čaje Čajomír v Praze na Vyšehradě a to tentokrát 10. ročníku, který je proto i dvoudenní. Kromě koštu medoviny, nabídneme ochutnávku medových produktů, zejména medutely, ale osvěžovat vás budeme samozřejmě medovinovým mojitem, medovými limonádami, medovým ciderem a medovým pivem! Medovým, medovým, s medem.. bez medu to nejde. Vstupné se platí jen na čajové stánky, k nám můžete přijít kdykoliv!

Rychloexkurze  - pátek 24.8.

V pátek 24. srpna se chystám na exkurzi do Nové Říše u Telče, odkud máme medovinu, která se letos u vás boduje v prodejích mezi přírodními medovinami. Pojedu poté navštívit i nějaké další včelaře (Luboše Noska) a výrobce (Martina Palečka). Pokud byste se někdo chtěl přidat, napište mi. Do Prahy se sice nevracím, ale z Veselí n.L., kde poblíž budu končit cestu, je velmi dobré spojení zpět vlakem. Anebo můžete pokračovat opačně na Země živitelku do Budějovic...

Tedy, přijďte okoštovat nové druhy a také naše nemedovinové novinky! A potkat se se skvělými lidmi z celého světa právě u nás!! Vlastně lekce cizích jazyků a konverzace zdarma jako bonus vaší návštěvy.. :)

Mějte se krásně a ať se vám vše daří!

Jiří Pouček

Obrázky k článku