Soutěž medovin

Soutěž je rozdělena na domácí a komerční sekci. V každé sekci se soutěží v kategoriích tradiční medovina (bez přísad), metheglin (kořeněno-bylinná), melomela (ovocná) a speciality (např. braggot atp.). Každá kategorie obsahuje i několik specifických podkategorií. Účast v domácí sekci je zdarma, účast v komerční sekci je zpoplatněná.

Registrace medovin do komerční sekce končí 15.9.2019 a registrace do domácí sekce až 15.10.2019. Poté máte 14 dní na odeslání vzorků.

Oficiální stránka pořadatele s registračním formulářem a pravidly soutěže: http://meadmadnesscup.kingsofmead.com/en/home/

Jak dopadl loňský ročník se můžete podívat zde. Osobně jsem se účastnil i hodnocení v obou sekcích a mohu potvrdit, že vše bylo realizováno opravdu profesionálně. Letošní ročník je výrazně více prezentovaný, lze očekávat vzorky z celé Evropy i mimo ni a půjde o velmi zajímavý souboj.

Konference výrobců medovin

Současně se soutěží proběhne 15.-16.listopadu v Poznani i Evropská konference výrobců medovin, která nabídne velmi zajímavý program a přednášky a také možnosti v propojení kontaktů na další kolegy v oboru z celé Evropy. Opět vřele doporučuji se zúčastnit; těch pár set kilometrů daleko není až tak moc. Pokud byste se někdo chtěli zúčastnit osobně, plánuji tam opět jet osobně, napište mi co nejdříve. Je tu současně možnost navštívit i několik výroben medovin v Polsku - pokud o to máte zájem, ozvěte se mi.

Dejte mi vědět, i pokud budete posílat vzorky, abych měl představu, kolik budeme mít českých, příp. slovenských zástupců.

S pozdravem
Jiří Pouček

Obrázky k článku