Konec léta je vždy ve znamení dozrávání hroznů a slaďoučkého burčáku, tak je mi jasné, že vás pár nejbližších týdnů třeba na medovinu úplně tolik nenalákáme, ale třeba vás přecejen zaujme nějaká lákavá medová nabídka, jako ta nejbližší.. :-)

Klubové degustace začínají medovinou z Mallorky a Jižní Afriky

Pravidelné speciální degustační večery pro členy Klubu přátel Medovinárny po létě opět pokračují. Začínáme hned tento čtvrtek 1. září, který bude opravdu jedinečný, protože ochutnáte několik zajímavých medovin z poslední doby včetně růžového frizzante Bubble Bee od Apimedu, a jako bonus medoviny od nového výrobce z Litvy, medoviny z Mallorky a také unikátní medoviny z Jihoafrické republiky. Podobně jedinečnou příležitost asi dlouho mít nebudete, proto si včas zajištěte místo platbou předem, už zbývá jen necelý týden.

Klubové degustace se konají vždy 1. čtvrtek v měsíci a do konce roku 2022 vycházejí na 6. října, 3. listopadu a 1. prosince. Všechny termíny najdete vždy na našem webu medovinarna.cz anebo vstupenky přímo v sekci Degustace na našem e-shopu. Na zajímavé večery vám vždy ale v předstihu upozorním.

Nové denní ochutnávkové sety

Nyní vám budeme servírovat 2 sety složené z českých a slovenských medovin a 5-vzorkový set zahraničních medovin, kam budeme zařazovat především zajímavé novinky v nabídce. Věřím, že tak ujasníme nabídku pro ty, kteří chtějí ochutnávat "ty naše" medoviny anebo prozkoumat něco víc ze vzdálenějších koutů světa.

POČET VZORKŮ ZAMĚŘENÍ CENA
5 české a slovenské medoviny - základní set 1x5 (vč. 1 archívní) 175,- Kč
10 české a slovenské medoviny - kompletní set 2x5 (vč. 2 archívní) 295,- Kč
5 zahraniční medoviny - set z 5 zemí (mimo SK) 235,- Kč

Ceny medovin jdou také rychle nahoru

Spousta našich dodavatelů nyní zvyšuje ceny, neboť jejich náklady strmě rostou. Energie, ceny vybavení, ale i obalů - asi to nemusím rozvádět, to všichni víme a vidíme. Většinou se jedná o zdražení kolem 10-15%. Někteří dodavatelé ale zvýšili ceny i o 50%, což je třeba případ polské značky Pasieka Jaros, od které jsme se bohužel rozhodli medoviny dále neodebírat, neboť se tyto ceny již dostávají mimo hranici akceptovatelnou většinou zákazníků. Pokud tedy jejich medoviny máte rádi, využijte poslední příležitosti je u nás nakoupit. Jsem ale přesvědčen, že jsme schopni nabídnout širokou škálu medovin srovnatelné kvality za příznivější ceny.

U některých položek se nám však i přes zdražení výrobců i cen dopravy daří udržet ceny na podobné ceně nebo vaše stále oblíbenější druhy nabídnout i za nižší ceny. To je příklad lehkých španělských medovin Hidromiel Odin, které jste si neskutečně oblíbili. Pokud jste ještě neochutnali Lokiho, Odina nebo Mjolnira, tak byste měli ostatní dohnat ;-)

Současně od 1. září ještě zvýšíme na e-shopu limit pro dopravu zdarma, aby opravdu reflektoval nárůsty cen za dopravu a efektivnost v poměru ceny zásilky a ceny za dopravu.

Připomínáme, že medoviny můžete výhodněji nakupovat po celých kartonech nebo v kolekcích. Pokud máte IČO, můžete posílat větší objednávky na VO ceny, které jsou ještě o něco výhodnější.

Otevírací doba v září

V září vám budeme k dispozici od úterý do pátku od 13 do 19 hodin. Sobotní prodeje dočasně přerušujeme, protože víme, že budete stejně někde jezdit po vínečkách a burčáku a my si ho také chceme užít :)

Přeji krásný pohodový konec léta
a zastavte se na kalíšek

Jiří Pouček
Hlavní Medovinárník

Obrázky k článku