Včelařská farma Dolní Pěna

CZ56

Včelařská farma

Česko

Fotografie

Příběh výrobce

Od svého vzniku se naše farma specializuje hlavně na produkci včelí mateří kašičky, medu, propolisu, pylu a výrobu medoviny. Výroba mateří kašičky byla v r. 2012 ukončena.

medovina

metheglin

Včelařská farma Dolní Pěna: Medovina
CZ5601

Medovina

Příchuť: bylinná

Original medovina Český Krumlov

Historie

Samostatně včelařím od r. 1973, ale za počátek vzniku naší farmy lze považovat jaro roku 1991. Tehdy po nákupu většího počtu včelstev z dnes již neexistujícího zem. podniku Velkovýkrmny Třeboň došlo k několikanásobnému navýšení počtu včelstev na stav cca 180. Po různých výkyvech jsme tento počet včelstev drželi až do r. 2011. V r. 2012 jsme přehodnotili naše priority, změnili zaměření a zredukovali i počet včelstev. V současné době obhospodařuje naše farma cca 120 včelstev.

Výroba medoviny

U nás je medovina vyráběna klasickou cestou "za studena" z kvalitního medu vlastní produkce bez použití chemických a konzervačních látek. Medovina je ochucena 12-ti bylinami.

Včelařství

Základna farmy je v malé obci Dolní Pěna nedaleko od Jindřichova Hradce. Vlastní včelstva jsou umístěna na okraji přírodních parků "Česká Kanada" a "Nový Vojířov", tedy na okraji velkého komplexu lesů s rozmanitým zastoupením jednotlivých dřevin. Dolet včel k zemědělským plodinám je zde velmi omezen. Tato oblast je pro svou čistotu a zachovalou přírodu nejen rájem turistů, houbařů, ale i rájem včel.

Další produkce

Med, pyl, propolis, včelí jed.

Komerční výrobce

Jak poznat poctivou medovinu? Na co si dát pozor?

Požadavek se odesílá na server. Vyčkejte...