Slovensko si opět přivezlo medaile z Mazer Cupu

Slovensko si opět přivezlo medaile z Mazer Cupu

V Broomfieldu v Coloradu se před týdnem opět uskutečnil každoroční festival Mazer Cup s mezinárodní soutěží medovin ve 22 kategoriích. Slovenský Apimed získal 2 medaile.

Už od roku 2008 se koná pravidelně soutěž medových alkoholických nápojů v americkém Coloradu - The Mazer Cup International Mead Competition. Kdo by si tedy myslel, že medovina je kolébkou našich končin, střední Evropy, tak je na velkém omylu. Každý rok se na této akci sejde kolem 600 vzorků, které soutěží ve více než 20 kategoriích. Jedná se o kategorie tradičních medovin, metheglinu, rozdělených do podkategorií podle sladkosti (suché, polosladké, sladké), ale kromě nich jsou hodnoceny i další druhy medovin jako ovocné melomely, pymenty, cysery či braggot. V našich končinách se běžně potkáte jen s tradiční medovinou, méně často s melomelou, s ostatními druhy téměř vůbec.

Na Mazer Cupu se pochopitelně převážně objevují vzorky amerických výrobců a méně často z ostatních zemí světa. Pravidelně z Evropy posílají degustátorům své medoviny Poláci a Slováci. Z českých výrobců nemáme ověřeno, zda letos někdo posílal vzorky. Ze slovenských výrobců musím zmínit skvělé umístění firmy Apimed Petera Kudláče, která bodovala dokonce 2x:

Gratulujeme do Trnavska!

Pokud chcete vítězné medoviny ochutnat, máme je skladem. Přejeme krásné pohodové dny!

Jak poznat poctivou medovinu? Na co si dát pozor?

Požadavek se odesílá na server. Vyčkejte...