12 druhů koření a bylinek, mezi nimiž najdeme chmel a zázvor, dolaďují vůni a chuť knížecí medoviny. Je vyráběna z medu včel umístěných v oblasti Hřebečského hřebetu severně od Moravské Třebové. Medovina není vařená, nicméně k mísení vody s medem dochází při vyšších teplotách. Hřebečské medoviny máme ve stálé nabídce, protože jsou vyráběny z vlastního medu, s přídavkem mnoha blahodárně působících bylinek lokálního původu a zejména ořechové, skořicové či hořké bylinné medovině se na našem trhu žádná jiná nevyrovná. Ivana Bakrlíková si proto rozhodně zaslouží naší propagaci:-)

Pro tento týden jsme jako medovinu týdne tedy vybrali Hřebečskou knížecí a budeme ji nabízet ohřátou i v neděli 9.10. v Botanické zahradě na Čajomír Treku. Na zahřátí je totiž úplně vynikající. Příjemně také působí na zažívací ústrojí a přispívá ke zklidnění a k navození dobré pohody. Což nám konkrétně k Čajomíru opravdu sedí. Tak se zastavte na šálky dobrého čaje a medovinky.

A pokud se nedostanete na Čajomír Trek, tak ji přijďte zdarma ochutnat k nám na prodejnu. Připomínám otevírací dobu: úterý až sobota 14-20 hodin.

Buďte silní a odolní v chladném počasí a pravidelně a preventivně konzumujte medy a používejte včelí produkty. 


Těším se na shledání s Vámi u nás na prodejně nebo na akcích

Jiří Pouček
autor projektu Muzeum medoviny


Obrázky k článku